Podstatná aktualizace pro Windows 11 je tu. Co přináší a jak ji stáhnout?

windows 11 update moment 3
  • Microsoft uvolnil Moment 3 aktualizaci pro širokou veřejnost
  • Systém Windows 11 se díky ní naučil několik nových funkcí
  • V tomto článku si ukážeme, jak aktualizaci Moment 3 na Windows 11 nainstalovat

Nově dostupná volitelná aktualizace systému Windows 11 s označením KB5026446 (více označovaná jako Moment 3) přináší několik nových funkcí. Mimo Windows Update Microsoft také uvolnil odkazy ke stažení, takže aktualizaci můžete provést i na počítači bez připojení k internetu.

Jaké novinky obsahuje Moment 3 aktualizace pro Windows 11?

Aktualizace Moment 3 pro Windows 11 sice není tak revoluční jako předchozí Moment 2 (kde jsme se dočkali třeba umělé inteligence), ale přináší několik podstatných změn. Jednou z těch největších je nová nabídka widgetů, nově bude možné mít vedle sebe hned tři sloupce. Na nástěnce tedy můžete mít vedle sebe třeba kalendář, zpravodajství a počasí. Microsoft také umožnil animaci ikon widgetů na hlavním panelu. Kupříkladu nová ikona počasí může zobrazovat aktuální počasí a také graficky vyobrazit, zda je slunečno, nebo zataženo.

Konečně došlo také na vylepšení dvoufázového ověření. Nová aktualizace umožní kopírování a vkládání číselných kódů z notifikací, což známe třeba z Androidu. V neposlední řadě se dostalo také na ochranu proti phishingu v podobě upozornění při kopírování hesel, které jsou na seznamu těch uniklých.

Nově lze také nastavit dotykovou klávesnici. Můžete si vybrat mezi třemi možnostmi – zcela vypnout dotykovou klávesnici, aktivovat ji pouze tehdy, když není připojena fyzická klávesnice, nebo zobrazovat ji vždy, i když je připojena fyzická klávesnice, což je fajn pro tablety nebo notebooky s dotykovým displejem. Další zajímavou funkcí, kterou ocení především majitelé notebooků je dynamický jas, díky kterému se může snižovat/zvyšovat jas jen v určité části displeje, což může napomoci výdrži baterie. Novinkou je rovněž podpora pro Bluetooth LE (Low Energy) Audio.

Windows 11 June 2023 Update – Official Release Demo (Moment 3)

Windows 11 June 2023 Update - Official Release Demo (Moment 3)

U ikonky s připojením k internetu v pravém dolním rohu se nově bude zobrazovat také VPN, pokud jej budete využívat. Vedle této ikonky se nachází také hodiny, které se znovu naučí ukazovat vteřiny.

Jak nainstalovat aktualizaci Moment 3 KB5026446 pro Windows 11?

Aktualizace systému Windows 11 KB5026446 se neprovede automaticky. Je tedy nutné vybrat možnost Stáhnout a nainstalovat v Nastavení > Windows Update. Samozřejmě musíte mít také zapnutou funkci „Získejte nejnovější aktualizace hned, budou k dispozici“.

  1. Otevřete nabídku Start a přejděte do Nastavení
  2. Vyberte možnost Windows Update
  3. Zkontrolujte dostupnost aktualizací.
  4. U aktualizace s kódem KB5026446 klikněte na možnost „Stáhnout a nainstalovat“
  5. Po dokončení instalace restartujte počítač
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Nainstalujete si Windows 11 Moment 3 aktualizaci?

Zdroj: WindowsLatest

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)