Na Samsung telefonech poběží skrz DeX Windows 10. Těšíte se?

samsung dex windows 10 cloud

Samsung už nějaký čas vyvíjí službu DeX, která umožňuje vytvoření pracovního počítače pouze za pomocí monitoru, klávesnice, myši a samozřejmě telefonu. Nedávno Samsung oznámil, že přestal pracovat na Linux verzi tohoto systému, ovšem chystá novinku v podobě podpory Windows 10. Co to znamená?

Samsung chystá svou konferenci Developer Conference 2019, kde má dojít k představení Microsoft WVD – Windows Virtual Desktop, která poběží právě na platformě DeX. Jak? Pravděpodobně skrz cloud, jelikož instalace přímo do telefonů či jiného zařízení by nedávalo příliš smysl. Navíc by tato metoda nemusela fungovat dobře. Windows totiž není optimalizován na telefony.

Windows 10 tak nebudeme moci využít pravděpodobně naplno, ale všechny informace se budou ukládat na server. To však neznamená, že na něm nezvládnete jednoduchou kancelářskou práci, procházení webu či konzumaci obsahu. Vzhledem k tomu, že se jedná o cloudové řešení bude pravděpodobně zapotřebí rychlý internet. Vývojářská konference započne již zítra, tak se nechme překvapit, co si pro nás Samsung přichystal.

Uvítáte Windows 10 na Samsung DeX?

Zdroj: 9to5google.com
Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)