Menu

WikiWand – vylepšete si uživatelské prostředí Wikipedie

Jak se říká, bez Googlu a Wikipedie by dneska člověk ani nemohl studovat. Rozsáhlá webová encyklopedie se stala zdrojem informací nejednoho referátu či prezentace. Její design však dnes vyhlíží již hodně zastarale. Jak by také ne, když se v ničem nezměnil již od roku 2001.

wikipedia

Wikipedia patří k TOP 5 nejnavštěvovanějším stránkám internetu, přesto svému zakladateli Jimmu Walesovi velké jmění nevydělala. Nenajdeme na ní totiž žádné reklamy, či-li takřka negeneruje žádné příjmy. Její provoz z velké části stojí na dobrovolných příspěvcích uživatelů. I z těchto důvodů se během své existence mnoha grafických redesignů, které by její prostředí zatraktivnily, nedočkala.

wikiwand

Nedávalo nám smysl, že pátá nejnavštěvovanější stránka světa, kterou používá půl miliardy lidí, má rozhraní, které nebylo upraveno již celé desetiletí. – WikiWand CEO Lior Grossman

Změnit se to rozhodl start-up WikiWand. Pomocí doplňku, jenž si přidáte do svého prohlížeče, můžete mít celou Wikipedii v novém. Aktuálně je rozšíření dostupné pro tři známé internetové prohlížeče. Chrome, Firefox a Safari. Pokud nechcete rovnou nic instalovat, můžete si celý vzhled prohlédnout a vyzkoušet skrze stránky WikiWand.com. Musíme uznat, že nové rozložení a více grafického obsahu působí o mnoho lákavěji než tradiční stránky Wikipedie. Pokud často něco hledáte, určitě neváhejte WikiWand vyzkoušet.

wiki wand 1

Zdroj: TechCrunch.

 

Komentáře

Retard

Retard

9.8.2014 21:32

Wikipedie má jednoduchý a hlavně přehledný vzhled, to nejhorší co by se mohlo stát, by bylo kdyby se změnila v něco jako je na těchto screenshotech.

R4d3cK

R4d3cK 0

9.8.2014 21:55

Na jednu stranu souhlasím, že už to nejspíš volá po změně… Na stranu druhou bych obměnil pouze design, rozložení jako takové bych nechal tak, jak je. Pouze “zmodernizovat”, ne “překopat”.

astromedia

astromedia

10.8.2014 7:20

Mě se to vcelku líbí nicméně to působí dojmem že to není úplně hotové … informace jako že článek potřebuje úpravu působí ne zrovna přirozeně, neformátovaně a trochu zmateně jako by se na podobné věci zapomnělo a není to zdaleka jediná věc která by potřebovala korekci :)

Martin Novotný

z aplikace
10.8.2014 11:14

no ja bych nechal jak je,je to kdyz uz nic tak prinejmensim originalni…

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

11.8.2014 10:51

Na Wikipedii je tolik témat, která jsou natolik zajímavá i bez úprav na vzhledu, že mi je to jedno, zda změna designu nastane nebo ne :)

Michal Kalenský

11.8.2014 11:00

Hezké a přehledné! :)

mcmartincerny

z aplikace
12.8.2014 1:07

Já proti dnešnímu designu Wikipedie nic nemám, čerpal jsem z ní už mnohokrát a nikdy mě nenapadlo něco měnit, jen je škoda že zakladatel wiki z toho skoro nic nemá

dylino

dylino

12.8.2014 11:16

Not available for Firefox 24.7
;-)

RSS (komentáře k článku)