WhatsApp zabezpečí vaše zprávy proti slídilům i ztrátě. Jak fungují šifrované zálohy?

WhatsApp šifrované zálohy

WhatsApp pracuje na další bezpečnostní funkci, která pomůže uživatelům uchránit svoje soukromí před nezvanými hosty. Pokud si zakládáte na uchování historie vašich zpráv, tak ta se teď dočká zvýšené ochrany. Nikdo si tak zpětně nepřečte vaše konverzace. Jak budou fungovat šifrované zálohy ve WhatsApp?

WhatsApp se snaží získat zpět ztracenou důvěru uživatelů, kteří začali ve velkém prchat k bezpečnějším aplikacím typu Signál. Nedávno jsem se dozvěděli, že vývojáři WhatsAppu připravují možnost nastavit smazání fotografie po odeslání. Dnes unikla informace o další připravované funkci. WhatsApp prý připravuje cloudové šifrované zálohy. Celá záloha vaší historie ve WhatsAppu bude chráněná heslem. Toto heslo se údajně nemá nikam odesílat a nebude ho znát ani sám provozovatel služby.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

V současnosti už sice WhatsApp konverzace šifruje, ale to se nevztahuje na odesílaná multimédia (fotky, videa…) a současný šifrovací algoritmus lze také prý dešifrovat. Cloudové šifrované zálohy ve WhatsApp budou prý v budoucnu dostupné jak pro Android, tak pro iOS aplikaci. Přesné datum, kdy novinka dorazí k uživatelům zatím neznáme.

Jak často zálohujete historii vašich zpráv?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (1)