WhatsApp nabídne vylepšené funkce multimédií i zabezpečení a soukromí

WhatsApp nabídne nové funkce
  • Do populární chatovací aplikace WhatsApp míří hned několik vylepšení.
  • WhatsApp nabídne vylepšení hned v několika oblastech.
  • Ty zahrnují vylepšený multimediální přehrávač, zabezpečení i funkci vylepšující nastavení soukromí.

Chatovací aplikaci WhatsApp asi netřeba blíže představovat. Tento internetový kecálek, který spolu se sociální sítí Facebook aktuálně spadá do portfolia společností Meta patří mezi nejpopulárnější aplikace svého druhu. Aby si pak své postavení zachoval, musí průběžně inovovat. Nově WhatsApp nabídne hned několik nových funkcí, které již „propádlovaly“ až k beta testerům.

WhatsApp nabídne verifikaci e-mailem

Systém ověřování uživatelů pomocí e-mailu vývojáři testují již od srpna, nicméně nyní se dostává k širšímu spektru uživatelů v rámci beta testování. Není tak složité si domyslet, že pokud nenastane žádný nepředpokládaný problém, funkce se brzy začne šířit plošně ke všem uživatelům. Pokud ale jásáte, že již k používání WhatsAppu nebude potřeba telefonní číslo, musíme vás zklamat. Ověřování e-mailem zde má figurovat jako další vrstva zabezpečení, nikoli jako náhrada ověření přes telefon. Zároveň se ověření mailem může hodit i jako záložní možnost, pokud ověření prostřednictvím SMS z nějakého důvodu selže, nebo nebude možné.

Další chystaná novinka je sice možná o něco menší, zato s ní patrně přijdete do styku mnohem častěji. Jedná se o vylepšení multimediálního přehrávače, který nově získává funkci přetáčení poklepáním prstu na pravou či levou část displeje. Jde tedy o podobný styl ovládání, jako již dlouho využívá třeba YouTube. Třetí zmíněná inovace, kterou WhatsApp nabídne se pak jmenuje „Alternativní profil„. Nejde však o nic jiného, než možnost nastavit sekundární profilový obrázek. Ten se pak zobrazí uživatelům mimo vaše kontakty. Může se tak jednat o alternativu k podpoře více účtů – třeba pro pracovní kontakty.

WhatsApp nabídne vylepšené funkce

Oceníte některou z připravovaných funkcí, které v budoucnu WhatsApp nabídne?

Zdroj: AndroidPolice.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)