Tmavý režim pro WhatsApp je konečně dostupný všem. Taky zhasnete?

WhatsApp tmavý režim

Dočkali jsme se. Aplikace komunikační sítě WhatsApp už v plné verzi oficiálně obsahuje tmavý režim. Těm, kteří jej zatím nikde nezahlédli, připomeňme, že nový design nepřináší úplně černé pozadí. Pro příjemnější čtení a u některých telefonů i úsporu baterie zvolili vývojáři z Facebooku tmavě zelenou barvu. Grafická úprava tak vychází z loga a dřívějších designových základů aplikace. Doposud bylo možné “dark mode” zapnout jen v betaverzi aplikace, kterou bylo nutné stahovat z neoficiálních zdrojů. Teď už je funkce dostupná všem uživatelům po celém světě bez omezení. Pochopitelně je ale potřeba mít dostatečně aktuální verzi aplikace.

WhatsApp beta tmavý režim návod

A jak tedy tmavý režim pro WhatsApp zapnout? Není to žádná věda. Jestliže máte Android 9 a starší, musíte v nastavení aplikace hledat tlačítko, kterým jde do dark módu oblíbený komunikátor přepnout. Najdete jej na cestě Chaty > Režim > „Tmavý“. Pokud máte Android 10, stačí mít jen v celém systému aktivovaný tmavý režim a o “přebarvení” aplikace se postará telefon. O novince informoval jak blog WhatsAppu, tak i jeho facebooková stránka. Na obě místa autoři přiložili velmi vtipné video, které poukazuje na nejznámější problém s klasickými světlými aplikacemi – odemčení telefonu v temném prostředí a ostrou bílou záři z displeje. Sám Facebook přiznává, že šlo o nejžádanější funkci uživatelů po celém světě.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Přepnete si WhatsApp do tmavého režimu?

Zdroj: WhatsApp blog

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)