Vaše telefonní číslo už nemusí znát celá WhatsApp skupina

WhatsApp telefonní číslo sdílení skupiny

Přítomnost v chatovací skupině v nějaké komunikační aplikaci může být na jednu stranu velmi praktické řešení, jak se spojit s více lidmi najednou, ale často to s sebou nese i různé nepříjemnosti. Kromě hrozby zbytečného tlachání nebo vypuštění citlivé informace k nesprávným očím může jít i o sdílení údajů, které uživatel úplně nechce sdělovat komukoli. Příkladem je telefonní číslo, které se v současném nastavení aplikace WhatsApp ukazuje úplně všem členům skupiny. Zatím.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

V beta verzi WhatsAppu 2.22.17.23 pro Android byly objeveny stopy po připravovaném nastavení, které zobrazení telefonního čísla postaví na úroveň dobrovolně zveřejňované informace. Jak máte možnost vidět na snímku, přibude jednoduchý přepínač, který zobrazování čísla v dané skupině povolí či zakáže.

WhatsApp aplikace telefonní číslo sdílení

Jakmile bude funkce zavedena, základním stavem by mělo být skrytí čísla. Tím pádem by k němu neměli mít ostatní členové WhatsApp skupiny vůbec přístup, pokud uživatel manuálně nenastaví jinak. Uvidíme, kdy bude novinka plošně dostupná.

Jak moc si chráníte své telefonní číslo?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)