TOPlist

WhatsApp umožní smazat fotku po odeslání. Jak to bude fungovat?

WhatsApp smazat fotku po odeslání

WhatsApp připravuje možnost automaticky smazat fotku po odeslání. Tato funkce může posílit bezpečnost, soukromí a pomoci mnoha uživatelům. Záleží ovšem na tom, jak dobře ji vývojáři implementují. Jak to bude fungovat a pomůže to ochránit uživatele?

Podle nejnovější rozborky aplikace WhatsApp připravuje možnost automaticky smazat fotky po odeslání. Facebook pravděpodobně začal vyvíjet více funkcí pro posílení soukromí a bezpečnosti uživatelů. Po letošní masové migraci uživatelů od WhatsAppu k bezpečnějším alternativám jako je například Signal mu nejspíš nic jiného nezbývá. Možnost nastavit automatické smazání fotek po odeslání není nic nového a konkurence tuto funkci již nabízí. Podle současné implementace to se zdá, že ke smazání fotek v konverzaci by došlo po uzavření aktuálního okna konverzace. Fotka se také automaticky neuloží do knihovny fotek příjemce.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Podobnou funkci už nabízí v současnosti Snapchat, ale s tím rozdílem, že odesílajícího uživatele upozorní, pokud si příjemce udělá screenshoot obrazovky. Tuto pokročilou funkci však současná implementace ve WhatsAppu neobsahuje. Zatím ale nevíme, kdy WhatsApp nabídne možnost smazat fotku po odeslání uživatelům, takže se tato funkce do uvedení může ještě vyvíjet. Stejně však vždy platí, že to, co jednou přes internet odešlete tak lze vždy na druhé straně nějak zaznamenat. Nikdo příjemci nezabrání například udělat si fotku displeje druhým zařízením.

Jak se bráníte proti zneužití svých fotek na internetu?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)