WhatsApp oznámil pět zajímavých novinek. Která nejvíc potěší vás?

whatsapp-qr-kody-animovane-nalepky

Vývojáři nejpopulárnější chatovací služby na světě oznámili několik změn, které se dotknou uživatelů na několika platformách. Jde celkově o pět novinek, které budou či byly co nevidět ve WhatsAppu zavedeny. Týkají se mobilních aplikací pro Android i iOS, webového rozhraní a dokonce také mobilního operačního systému KaiOS. Mezi novými funkcemi nástroje WhatsApp jsou například QR kódy pro jednodušší přidávání kontaktů nebo animované nálepky.

Introducing Animated Stickers, QR codes and more

Introducing Animated Stickers, QR codes and more

1) Animované nálepky

Nálepek se prý denně pošlou celé miliardy, proto se vývojáři WhatsAppu rozhodli rozšířit stávající nabídku o nové animované. Budou prý ještě legračnější a výmluvnější.

2) QR kódy

Konec opisování mobilního čísla. Přidávání nových kontaktů bude snazší. Brzy si budete moct nové kontakty do adresáře přidat pouhým naskenováním QR kódu konkrétního uživatele.

3) Tmavý režim pro WhatsApp Web a WhatsApp pro počítač

Tmavý režim, který se mezi uživateli těší neuvěřitelné popularitě, bude k dispozici i na počítači. Platí to pro komunikaci v prohlížeči i pro desktopovou aplikaci.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

4) Vylepšení skupinových videohovorů

Protože je nyní možné se pomocí videohovorů zároveň spojit až s osmi účastníky, můžete se na kteréhokoli z nich snáze zaměřit tak, že si video daného účastníka zvětšíte na celou obrazovku. Stačí na něj klepnout a přidržet jej. Do skupinových chatů s méně než osmi účastníky vývojáři WhatsAppu přidali ikonu videohovoru, takže jde i odtud zapnout jedním klepnutím.

5) Funkce Stav na zařízeních KaiOS

Uživatelé telefonů s operačním systémem KaiOS teď mohou využívat také oblíbenou funkci Stav, jejíž prostřednictvím lze sdílet aktualizace, které po 24 hodinách zmizí.

Kdy to bude?

QR kódy, animované nálepky a další jmenované novinky bude WhatsApp zavádět v průběhu několika nadcházejících týdnů.

Která novinka vás potěšila nejvíc?

Zdroj: WhatsApp blog

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)