TOPlist

WhatsApp přináší super vychytávku. Usnadní přenášení konverzací

whatsapp
  • WhatsApp ulehčí přenášení konverzací ze starého do nového telefonu
  • Nově nebude potřeba cloud, vystačíte si s naskenováním QR kódu
  • Nová metoda bohužel nefunguje napříč operačními systémy

Aplikace WhatsApp se dočkala nové funkce, která ulehčí uživatelům život. Na Facebooku ji představil sám Mark Zuckerberg a to skrz demonstrativní video, na němž ukazuje, jak snadné je nyní přenesení konverzací ze starého do nového telefonu.

Nová funkce umožní přenos dat pouhým naskenováním QR kódu zobrazeného na starém telefonu, data budou navíc během přenosu plně šifrována. Po dokončení přenosu budou uživatelé automaticky odhlášeni ze svého účtu na starém zařízení, což vám zajistí soukromí v případě, že byste starý telefon nechtěli hned nutně resetovat, ale měli byste ho položený v šuplíku.

whatsapp přenos konverzací

Tato metoda může být v mnoha případech rychlejší, než dosavadní přenos skrz cloud. Navíc se vyhnete tomu, že se vám některé konverzace vlivem limitu vašeho cloudového úložiště nepřenesou. Je trochu škoda, že funkce nefunguje napříč operačními systémy. Pokud byste tedy přecházeli z iOS na Android (nebo naopak), tento způsob vám nebude fungovat. Funkce je v tuto chvíli dostupná v beta verzi a během několika následujících týdnů by se měla rozšířit ke všem uživatelům.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Oceníte tuto funkci v aplikaci WhatsApp?

Zdroj: Facebook

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)