WhatsApp představí nový design. Tady je první ukázka

WhatsApp nový design
  • V beta verzi WhatsAppu se objevilo nové uživatelské rozhraní
  • Hlavní menu se zvětšilo a přesunulo na jiné místo
  • Objevila se i nová, praktická funkce 

WhatsApp patří k mobilním aplikacím, které se za poslední roky moc nezměnily. Aspoň tedy ne po vizuální stránce. Stačí si najít obrázky třeba z roku 2016 a porovnat je s tím, jak aplikace vypadá v současnosti — rozdíly aby člověk hledal lupou.

O to zajímavější jsou novinky ve verzi 2.23.1.18, která byla vypuštěna do světa v rámci Google Play Beta Programu. Nová verze aplikace má totiž předělaný design!

Nová funkce

Na místě někdejší tmavě zelené lišty s nápisem „WhatsApp“ je nyní zelené logo na bílém pozadí a pod ním praktická novinka v podobě filtrů zpráv, díky kterým můžete snadno přepínat mezi nepřečtenými zprávami, osobním a firemním účtem. Tato funkce dosud v aplikaci chyběla.

Nový design aplikace WhatsAppNový design aplikace WhatsApp

Nové menu

Ještě větší změnou je pak úprava hlavního menu. Minimalistická nabídka tvořená názvy kategorií se přesunula na spodní část displeje a byla doplněna ikonkami. Na chaty, stav, komunity a hovory tak lépe dosáhnete palcem. 

Podobné menu už se objevilo v červnové betě, ale do ostré verze se dosud nedostalo. Nabízí se tedy otázka, kdy se novinek z beta verze 2.23.1.18 dočká široká veřejnost. Snad na nový WhatsApp nebudeme čekat příliš dlouho.

Jak se vám nový WhatsApp líbí?

Zdroj: WABetaInfo

Martin Havlíček
O Autorovi - Martin Havlíček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)