WhatsApp zpříjemní posílání fotek a videí v lepší kvalitě

WhatsApp posílání v lepší kvalitě dokumenty náhled

Vývojáři populární chatovací aplikace WhatsApp chystají novinku, která udělá radost fanouškům posílání dokumentů. Rozbor beta verze 2.22.5.11 ukázal, že bude komunikátor v budoucnu ukazovat u takto poslaného obsahu náhledový obrázek. Hned v okně zprávy tedy bude zřejmé, co je obsahem přílohy. Podobně jako tomu je například při sdílení odkazů na webové stránky.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

I když je oficiálně řeč o “dokumentech”, novinka má velký význam pro posílání fotek a videí. WhatsApp sice umožňuje multimediální soubory odesílat napřímo i ve vyšší kvalitě, oproti běžnému režimu ale nejde až o tak velký rozdíl. Velké množství uživatelů, kteří se snaží co nejvíce předejít obrazové a objemové kompresi, tak používají sdílení médií právě skrze posílání dokumentů.

WhatsApp posílání v lepší kvalitě náhled

Po zavedení zmíněné novinky pak tedy bude v těchto případech pro příjemce mnohem jednodušší odhalit, co přesně se v příloze nachází. Sice nejde o přímé zvýšení kvality pro přenos fotografií a pohyblivých obrázků, nicméně alespoň částečné zpříjemnění v tomto ohledu WhatsApp zavede. Termín zatím jasný není.

Jakým způsobem posíláte média přes WhatsApp?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)