Na WhatsAppu řádí falešná podpora. Takto ji odhalíte

WhatsApp falešná podpora ověření upozornění

Možností, jak mohou zákeřní online podvodníci zaútočit na své vyhlédnuté oběti v kyberprostoru, existuje v dnešní době opravdu mnoho. Mezi ty nejpodlejší rozhodně patří vytváření falešného dojmu, že uživatel komunikuje s oficiální podporou nějaké služby za účelem vyšší ochrany účtu, přičemž realitou je přesný opak. Tento typ útoku se nevyhýbá ani nejpopulárnější chatovací aplikaci na světě – WhatsAppu.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Server WABetaInfo, který běžně přináší hlavně příjemné zprávy o nově zaváděných funkcích, před několika dny upozornil na podvodné praktiky falešných profilů, které se vydávaly za oficiální podporu. Je jich úmysly jsou zpravidla velmi podobné – získat nějaké citlivé údaje, například k bankovnímu účtu.

WhatsApp falešná podpora ukázka ověření

Důležitým prvkem, kterého by si měli uživatelé nutně všímat při potenciální komunikaci s tak významným účtem, je označení pro ověřené profily. Jak můžete vidět na obrázku vpravo tato “fajfka” by se mělana WhatsAppu správně nacházet přímo vedle jména, nicméně zde se ji podvodních pokoušeli implementovat do profilové fotografie.

Potkali jste někdy na WhatsAppu tento druh útoku?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)