TOPlist

WhatsApp pracuje na vlastním Quick Share pod názvem Lidé v okolí

whatsapp lidé v okolí
  • Nejnovější beta verze aplikace WhatsApp obsahuje přepracovanou verzi funkce rychlého přenosu souborů
  • Funkce Lidé v okolí se poprvé objevila v lednu jako součást beta aktualizace
  • Nyní byla přepracována a to včetně uživatelského rozhraní

WhatsApp v nejnovější beta verzi pro Android pracuje na vylepšení funkce pro rychlé sdílení souborů, známé jako Lidé v okolí, která se objevila poprvé v lednu v beta verzi WhatsApp. Tehdy šlo o velmi ranou implementaci, ale nyní se objevuje už propracovanější verze, která obsahuje mimo jiné přepracované uživatelské rozhraní.

Odborníci z WABetaInfo našli toto přepracované uživatelské rozhraní pro funkci Lidé v okolí ve verzi 2.24.9.22 beta verze WhatsApp pro Android. Zobrazuje několik nových prvků spolu s informacemi o požadovaných oprávněních, jako jsou média, umístění a přístup k místní síti.

Pro srovnání, lednová beta verze WhatsApp, která poprvé odhalila funkci Lidé v okolí, byla poměrně osekaná a předváděla pouze rozhraní pro vyhledání zařízení a přenos souborů. Celkově nové uživatelské rozhraní, které zde vidíme, vypadá propracovaněji a blíží se finální verzi. Ale ještě není aktivní pro všechny beta testery WhatsApp, takže na vydání ve stabilní verzi si ještě chvíli počkáme..

Text na obrazovce také zmiňuje, že sdílení souborů prostřednictvím funkce Lidé v okolí je šifrováno end-to-end, a dodává, že telefonní čísla nejsou v tomto procesu sdílena. Tato prohlášení o vyloučení odpovědnosti byla také přítomna v rané verzi funkce Lidé v okolí, jak můžete vidět výše. Užitečnost takové funkce rozhodně vidíme, zejména ve scénáři, kdy chce osoba sdílet dokument nebo obrázek s někým ve svém okolí, aniž byste prozradili své telefonní číslo. Integrované přepínače viditelnosti by měly zajistit, aby uživatelé přijímali soubory jenom od lidí, kterým důvěřují, a když chtějí. Pokud bude tato funkce fungovat i s jinými platformami a s větším množstvím souborů, byla by mimořádně užitečná pro přenos většího množství fotografií mezi telefony s Androidem a např. iPhony.

Co je to end-to-end šifrování?

End-to-end šifrování je technologie, která chrání vaše zprávy tak, že je zašifruje na vašem zařízení a dešifruje je až na zařízení příjemce. To znamená, že nikdo jiný, včetně poskytovatelů internetových služeb nebo hackerů, nemůže vaše zprávy přečíst během jejich přenosu. Tento typ šifrování se často používá v komunikačních aplikacích, jako je WhatsApp, aby zůstaly vaše konverzace soukromé.

Využijete funkcí sdílení souborů ve WhatsApp?

Zdroj: AndroidPolice, WABetaInfo

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií, cestování a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)