Žádné šmírování! Desktopový WhatsApp zlepší soukromí uživatelů

whatsapp web zabezpečení
  • Desktopový WhatsApp se dočká konečně možnosti zabezpečení
  • Před každou relací se budete muset přihlásit heslem
  • Kdokoliv bude mít přístup k počítači vás tak nebude šmírovat

Desktopová verze aplikace WhatsApp je s námi už od roku 2015 a umožňuje uživatelům konverzovat přímo na počítači, bez toho aniž by museli neustále sahat po telefonu. Mimochodem už delší dobu funguje také nezávisle na telefonu, takže ji můžete používat i v případě, že je váš telefon vypnutý. Problém však nastává v momentě, kdy jste ke svému WhatsApp účtu přihlášeni z počítače, na který má přístup někdo jiný. Pak se totiž může snadno prohrabávat vašimi konverzacemi, což konečně brzy skončí.

Web WABetaInfo přišel s informací, že WhatsApp pro počítače nabídne možnost zaheslování, což výrazně vylepší soukromí uživatelů. Když tedy necháte svůj počítač bez dozoru, nebude mít k vašim konverzacím nikdo přístup. Snad jen škoda, že novinka rovnou nenabídne biometrické ověření. Čtečku otisků prstů má dnes kdejaký notebook za pár tisíc a tak může být zdlouhavé zadávání hesla při každém přihlášení do relace trochu otravné.

whatsapp heslo desktop

Možnost zabezpečit svůj WhatsApp účet mají v tuto chvíli k dispozici uživatelé beta verze, nebude tedy pravděpodobně trvat dlouho, než se dostane ke všem uživatelům. Mimochodem – pokud heslo zapomenete, budete svůj účet muset znovu ověřit přes QR kód v telefonu, jako když se přihlašujete do aplikace poprvé.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Využijete této novinky v aplikaci WhatsApp?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)