TOPlist

Přenos WhatsApp chatů mezi Androidem a iOS už funguje všem

WhatsApp přenos historie iOS Android ikona

Patřili jste mezi letité uživatele iPhonu, nyní přecházíte na Android (nebo přesně naopak) a chtěli byste si přenést historii chatů z aplikace WhatsApp do nového zařízení? Pak pravděpodobně víte, že vývojáři této populární služby v posledních měsících usilovně pracovali na tom, aby to bylo konečně možné a zachování obsahu zpráv nebylo při změně zařízení s různými systému noční můrou. Po několika týdnech beta testování je tento přenos konečně veřejně dostupný všem.

O volném zpřístupnění nově vytvořeného nástroje informoval na Twitteru oficiální účet WhatsAppu. „Ode dneška máte možnost přenést svou kompletní chatovací historii Androidu do iOS i opačně. Odteď můžete volně přejít na zařízení dle libosti,“ uvádí se v příspěvku. Důvodem, proč doposud nebyl tento přenos snadno realizovatelný, je využití dvou konkurenčních cloudových služeb na každé straně – Google Disku a iCloudu. Překážky se ale nakonec podařilo odstranit.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Pro úspěšný přenos historie je potřeba splnit několik podmínek. Na straně Android zařízení je vyžadován systém minimálně ve verzi 5 a aplikace WhatsApp ve verzi minimálně 2.22.7.74. U iOS je potřeba systémová verze alespoň 15.5 a aplikace ve verzi minimálně 2.22.10.70. Podrobné info je k nalezení v oficiální nápovědě.

Kolikrát už jste měnili Android za iPhone či naopak?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)