Google Fit si už na PC a webu nespustíte: Společnost se webovou verzi rozhodla ukončit

web google fit konec

Google v srpnu minulého roku kompletně překopal službu Google Fit. Má nové metriky pro měření aktivity a pohybu, úplně nový design a významnou roli hrají také chytré hodinky s Wear OS. Webová verze byla odsunuta na druhou kolej a nyní společnost oznámila, že kompletně zruší web Google Fit.

Web Google Fit přestane fungovat již 19. března 2019. Společnost se zaměřuje na hodinky a mobily

Pokud přejdete na stránku fit.google.com, ihned uvidíte velké upozornění, ve kterém se píšu o konci webové služby. Podle slov Googlu se totiž soustředí hlavně na nové funkce pro chytré telefony a chytré hodinky s Wear OS. To jsme mohli vidět v uplynulém roce, kdy se nejprve kompletně Fit předělal a nabídl nové cíle aktivity, přidala e možnost pro uklidnění pomocí dechových cvičení a widgety. V novém roce vytvořili 30denní výzvu.

Ani jednu z těchto funkcí však ve webové verzi nenajdete. Na webu se využívá stále staré rozhraní a měření aktivity pomocí času. Pokud webovou verzi využíváte, můžete až do 19. března. Poté už bude fungovat pouze aplikace pro mobilní telefony anebo chytré hodinky.

Vyjádření společnosti Google k ukončení webové verze Google Fit

Google Fit vám pomáhá přejít na zdravější a aktivnější životní styl a usnadňuje vám dosahování vašich cílů. V uplynulém roce jsme aplikaci Fit rozšířili o nové cíle aktivity založené na doporučeních Americké kardiologická asociace a Světové zdravotnické organizace, přidali jsme řízené dýchání a widgety na plochu a motivovali jsme vás ke 30denní novoroční výzvě. Jelikož se soustředíme především na nové funkce Google Fit pro mobily a hodinky, 19. března 2019 zrušíme web Google Fit. Chcete-li nadále sledovat svou aktivitu a pracovat na cílech pro zdraví, nainstalujte si aplikaci Fit do telefonu Android nebo hodinek Wear OS.

Google Fit: Activity Tracking
Google Fit: Activity Tracking

Využívali jste web Google Fit?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)