Waze vám nově před cestou zjistí, kolik zaplatíte na poplatcích

waze navigace

Aplikace Waze je jistě spolehlivá navigace, kterou denně využívají tisíce českých občanů. Ti kromě používání samotné aplikace mohou varovat o kolonách, zdrženích nebo dopravních nehodách. Waze je tedy sociální sítí, kde mezi sebou většina členů komunikuje a hlavně díky tomu je tak populární.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Vývojáři tak stále pracují na novinkách a vylepšeních. Nedávno byla například přidaná možnost nastavení dálničních známek. Do systému zadáte, kterou dálniční známku nevlastníte a Waze vám vybere alternativní trasu. Nyní přichází aplikace s další novinkou. Pokud budete na vaší cestě přejíždět zpoplatněnými úseky, aplikace vám automaticky a dopředu vypočítá, kolik za cestu zaplatíte. To se hodí zejména v zemích, kde není zavedeno celoplošné mýtné.

waze dalnicni znamky

Aplikace zjistí přibližnou cenu za jeden kilometr cesty a na základě toho vypočítá, kolik zaplatíte za zvolený počet kilometrů. Výsledek se může lehce lišit, ale mluvíme tu v řádů jednotek, maximálně desítek korun. Díky této novince si tak můžete sumu vypočítat předem a budete s ní také počítat. A pokud bude cena vysoká, Waze se pokusí najít alternativní cestu.

Používáte navigaci Waze?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)