Waze zavádí nové plánování trasy. Tohle asi oceníte

Waze trasy uzavírky před odjezdem

Jednou z největších výhod chytrých navigačních aplikací současnosti je, že dokáží pomocí získaných dopravních informací poslat řidiče rychlejší trasou mimo případná problematická místa. Pokud už jimi musí projet, dozví se případně aktuální čas zdržení. K absolutní špičce v tomto směru patří aplikace Waze, která teď v této oblasti navíc spouští jednu další šikovnou funkci. Uživatel si může prohlédnou trasy a s nimi související uzavírky či jiná omezení ještě před odjezdem.

Waze uzavírky trasy před odjezdem animace

Aplikace bude namísto jedné finální trasy ukazovat dvě či více. Aby uživatel nejen viděl, proč se algoritmus rozhodl jej poslat zrovna jednou z nich, ale aby si případně mohl i manuálně zvolit jinak. Součástí náhledu budou také vyznačená problematická místa včetně odhadu, kolik by na nich řidič ztratil času.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Nutno podotknout, že velmi podobně nyní fungují Google Mapy, čímž se teď smazávají rozdíly mezi těmito konkurenty. Pro věrné fanoušky nástroje Waze je to jistě dobrá zpráva.

Kterou navigační aplikaci máte nejraději? A kterou nesnášíte?

Zdroj: Waze

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)