TOPlist

Nová funkce ve Waze vám zachrání tlumiče a možná i celé auto

waze retardér
  • Waze brzy začne varovat před retardéry
  • Součástí aktualizace bude také varování před ostrými zatáčkami
  • Jedná se o jednu z nejvíce žádaných funkcí

Waze zavádí novinku v podobě upozornění na příčné zpomalovací pruhy, zkrátka retardéry. Je součástí aktualizace, která přináší také varování před ostrými zatáčkami a mýtnými stanicemi.

Pokud jste stejně jako já z města, posedlého zklidňováním dopravy, určitě máte přehled o cenách tlumičů. Není to úplně levná oprava a ne vždy je chyba na straně řidiče, protože některé retardéry nejsou zkrátka dobře označené. Stačí přejet trochu rychleji a vaše auto i záda to velice intenzivně pocítí.

waze retardér

Waze upozorní na schovaný retardér

Stejně tak ostré zatáčky nejsou vždy značené a mohou nepříjemně překvapit. Zatímco v případě retardéru jde spíše o nepříjemnost, nevybraná ostrá zatáčka může dopadnout mnohem hůř.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Když Waze v roce 2020 zjišťoval, které funkce by uživatelé uvítali, varování před retardéry byla mezi nejvíce žádanými funkcemi. V roce 2023 se dostala k interním testerům a nyní oznámil, že tato funkce dorazí „už brzy“. Funkce je ale v počátcích a zdaleka ne všechny retardéry jsou už v databázi.

Oceníte varování před retardéry?

Zdroj: PhoneArena

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)