Míč na silnici! Waze má nové téma pro fanoušky fotbalu

Waze téma fotbal

Za několik dní vypukne v Kataru všeobecně milovaný, letos ovšem i mnohými kritizovaný světový šampionát ve fotbale. Jeden ze sportovních vrcholů letošního roku s sebou samozřejmě přináší i spousty dalších aktivit než jen na zeleném trávníku či na tribunách. Populární aplikace Waze například zavádí nové audiovizuální téma, které se váže právě k mistrovství v kopané. Podobně jako nedávno při Halloweenu je k dispozici tematická grafika v mapě při navigaci a také hlasové povely.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Uživatel má možnost svůj automobil na mapovém podkladu proměnit v takzvaný Automoball, který vypadá jako fotbalový míč. Skrze “nálady” je pak dokonce možné zvolit zástupce jednoho z 32 národních týmů, které se na mistrovství probojovaly. Největší perličkou jsou ale nově nahrané hlasové povely navigace, které obsahují kromě cestovních instrukcí také typické hlášky fotbalového komentátora.

Téma by mělo být zavedeno globálně, nicméně fotbalové promluvy jsou v tomto případě dostupné jen v angličtině, francouzštině, španělštině a portugalštině. Uživatelé v Brazílii se navíc dočkají hlášek populárního komentátora jménem Luva de Pedreiro. My jsme zatím fotbalové téma ve Waze nenašli. Možná jste na tom lépe.

Už vidíte ve Waze fotbalové téma?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)