Covid trápí i Waze navigaci. Vedení přiznalo nemalé problémy

Waze nefunkční algoritmus Izrael

Šíření viru Covid-19 už způsobilo problémy ve velké spoustě oblastí a oborů. Nepříjemnosti spojené se stále trvající celosvětovou pandemií se nevyhnuly ani technologickým gigantům, kteří řeší trable nejen interně u vlastních lidí, ale také u svých služeb a produktů. Například populární navigační aplikace Waze aktuálně nepřímo bojuje s následky boje proti onemocnění v izraelských ulicích. V zemi, odkud tento oblíbený nástroj prochází, ho velmi trápí nefunkční algoritmus.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Přímo vedení firmy přiznalo, že koronavirus s fungováním navigace Waze v její domovské zemi (prý se to týká jen jí, ale kdo ví?) pěkně zamával. Důvodem je radikální změna vytížení tamních silnic. Zatímco v uplynulých týdnech a měsících zely i ty největší tepny téměř prázdnotou, nyní jsou absolutně přetížené. Z doby, kdy lidé nikam moc nevyráželi, se totiž situace překlopila do stavu, kdy spousta lidí mnohem víc jezdí a ze strachu z městské hromadné dopravy primárně autem.

“Koronavirus nás dostal do situace, kdy musíme v podstatě znovu nahodit náš algoritmus pro výpočet tras. Historie pro dané silnice je v tuto chvíli chybná a neodpovídá realitě. Ještě nedávno na nich bylo prázdno, teď je tam plno. A čím více lidí Waze používá, tím horší problémy jsou,” zní ze společnosti. Uživatelé si tedy pochopitelně stěžují na nepřesné údaje a některé dokonce navigace vede na “úplně šílené trasy”.

Zaznamenali jste nějaké podobné problémy u navigačních aplikací?

Zdroj: ynet

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)