Nastupovat! Aplikace Waze vás sveze až do sedmdesátých let

Waze Retro Mode

Dokážete si představit, jak by asi vypadalo současné navigování po mapě skrze obrazovky mobilních telefonů, kdyby tato technologie existovala již v devadesátých, osmdesátých nebo dokonce sedmdesátých letech? Pro inspiraci si můžete vzpomenout na nějaký dobový sci-fi film, nebo prostě jen otevřete aplikaci Waze, která aktuálně tuto otázku dokáže částečně zodpovědět. Do populárního nástroje totiž zamířil Retro Mode.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Celosvětově se po omezenou dobu v aplikaci ukazuje nové menu, ve kterém si uživatel může zvolit prvky pocházející ze třech zmíněných dekád. U každé z nich jsou mimo typické vizuální prvky k dispozici i různé hlasy pro navigaci. Sedmdesátky reprezentuje excentrický radiový DJ, z osmdesátek na vás bude pokřikovat instruktor aerobiku a devadesátky poznáte podle popové hvězdičky, která vás nejen dovede do cíle, ale ještě se přitom pokusí vyhnout paparazzi.

Tato kreativní úprava populární navigační aplikace již funguje celosvětově a je dostupná v angličtině, francouzštině a portugalštině. Retro Mode bude fungovat omezenou dobu, ale její délka nebyla upřesněna.

Máte vyzkoušeno? Která éra vás baví nejvíc?

Zdroj: Waze

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek