TOPlist

Ultimátní konkurence pro Google Chromecast? Tahle hračka zároveň funguje jako reproduktor a osobní asistent

google chromecast konkurence wallmart (1)
  • Letošní Google Chromecast ještě nevyšel a už má zajímavého konkurenta
  • Ve Spojených státech bude stát dvanáct stovek a nabídne pořádnou porci RAM i místa
  • Jelikož bude sloužit jako reproduktor, můžete z něj udělat neustále aktivního Google Asistenta

Google momentálně pracuje na nástupci populárního Chromecastu s Google TV 4K z roku 2020, který by se teoreticky mohl představit již za necelé dva týdny v rámci vývojářské konference I/O (spolu s telefonem střední třídy Pixel 8a). Mezitím se mu však rýsuje ambiciózní konkurence, již vydá americký prodejce Walmart pod svou značkou Onn. Za dvanáct stovek nabídne skvělou výbavu.

Detaily o zařízení Walmart Onn Pro Google TV spatřily světlo světa pravděpodobně v důsledku něčího omylu. Chytrá krabička se zatím ještě oficiálně neprodává, ale dostal se k ní YouTuber vystupující pod jménem Superdell-TV, který ji údajně zakoupil přímo ve fyzické prodejně za 50 dolarů (1 170 Kč v přepočtu). Ve srovnání se starší krabičkou za necelých 20 dolarů, jež nenese označení Pro, jde o výrazně dražší hračku, nicméně vylepšení, která přináší, by mohla stát za to.

Walmart Onn Pro Google TV nabídne čipset Amlogic S905X4, který je vybaven čtveřicí jader Cortex-A55, operační pamětí se slušnou kapacitou 3 GB a opravdu solidním 32GB interním úložištěm (po prvotním nastavením je z toho k dispozici přibližně 20 GB). 4K Chromecast s Google TV mezitím disponuje pouze 2GB RAM a 8 GB místa.

Wallmart Onn Pro Google TV Chromecast konkurence

Klíčovou vlastností nadcházejícího zařízení je fakt, že samo o sobě může fungovat jako reproduktor. Jakmile tedy přes něj zrovna nesledujete pořady, může fungovat jako permanentně aktivní prostředník mezi vámi a Google Asistentem.

Wallmart Onn Pro Google TV Chromecast konkurence

Za zmínku dále stojí podpora technologií Wi-Fi 6, Dolby Vision a Dolby Atmos. Opomenout nesmíme ani operační systém Android 12 a možnosti konektivity, jmenovitě přítomnost USB-A portu, ethernetu a HDMI portu. A kdyby se vám náhodou někde povedlo zašantročit dálkový ovladač a nebyli byste jej schopni najít, dokáže jej Walmart Onn Pro Google TV se svou funkcí Find My Remote přimět vydat zvuk.

Jaké máte zkušenosti s obdobami Chromecastu?

Zdroje: 9to5Google, Android Authority, The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)