Walli: nejchytřejší peněženka, jakou jste kdy měli

penezenka_walli_ico

Chytré hodinky, chytré náramky, chytré telefony a další chytrá zařízení známe asi všichni. Co ale chytrá peněženka? Umíte si představit, co by měla umět? Pojďte se podívat na projekt Walli, který aspiruje na to být nejchytřejší peněženkou, jakou jste kdy měli.

Cool Tech under $100 Walli – The Smart Wallet

Cool Tech under $100 Walli - The Smart Wallet

Hlavní funkce tohoto produktu vychází z faktu, že každý den tisíce lidí někde ztratí či zapomenou svou peněženku. Následně se pak ocitnou v nepříjemné situaci, a pokud v peněžence měli i doklady a platební karty, čeká je kromě ztracené hotovosti ještě poměrně náročné kolečko po bankách, úřadech a dalších institucích. Peněženka Walli se postará o to, abyste ji nezapomněli či nevytrousili.

Jak Walli funguje?

Základem je spojení peněženky s chytrým telefonem, které je realizováno přes Bluetooth. Po připojení bude peněženku sledovat aplikace, která je k dispozici pro Android i iOS. V okamžiku, kdy vzdálenost mezi mobilem a peněženkou bude větší než stanovená mez (předpokládáme, že jde o okamžik, kdy se ztratí spojení), upozorní aplikace majitele oznámením na displeji.

Walli Wearables - Smart Wallet
Walli Wearables - Smart Wallet

Další zajímavou funkcí je sledování kapsičky, ve které máte uloženou platební kartu. V případě, že karta není detekována po dobu delší než je nastavený interval, aplikace vás opět upozorní. Tímto způsobem si můžete nechat sledovat například občanský a řidičský průkaz nebo jiný doklad.

Chytrá peněženka Walli Chytrá peněženka Walli

Do třetice všeho dobrého je tu ještě opačná funkce: jestliže nemůžete najít svůj telefon, stačí dvakrát stisknout peněženku a jestliže je mobil v dosahu, aktivuje se na něm hlasitý alarm i v případě, že je v tichém režimu.

Všechny zmiňované funkce můžete vidět v praxi v následujícím podařeném produktovém videu.

Walli Wearables – Smart Wallet

Walli Wearables - Smart Wallet

Peněženka Walli je vyrobená z pravé kůže a je prachotěsná. Nevyžaduje žádné nabíjení – se snadno vyměnitelnou knoflíkovou baterií, zajišťující potřebnou dodávku elektrické energie, vydrží až půl roku.

Zákazníci mohou vybírat ze tří kombinací barev: černá a modrá, modrá a modrozelená a černá s šedými prvky. Kromě základního modelu je připravena ještě větší verze Travel, do které se vejde i cestovní pas.

Walli a Walli Travel Walli a Walli Travel

Kde a jak Walli pořídit?

Autoři projektu zatím sbírají finance na rozjezd výroby na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Svůj cíl 35 000 dolarů (840 000 Kč) již překonali více než pětinásobně a do konce kampaně zbývají ještě dva dny. Případní zájemci získají tuto peněženku za sumu 79 dolarů (asi 1900 Kč), do Česka je však nutné počítat s poštovným ve výši 15 dolarů (360 Kč). V nabídce jsou i další verze, včetně klíčenky či verze Travel. Předpokládaný termín zahájení dodávek je červenec tohoto roku.

Nabízené barevné varianty Nabízené barevné varianty

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)