Menu

Vytvářejte úkoly jednoduše a s elegancí díky aplikaci Any.DO

Jestli hledáte pro psaní vašich úkolů tu správnou aplikaci a nemůžete se rozhodnout, kterou si zvolíte jako vaši výchozí, tak zkuste Any.DO. Tato aplikace vám rozhodnutí sice vůbec neulehčí, ale může vaše hledání ukončit. Any.DO má přehledné uživatelské rozhraní, úkoly lze vkládat hlasem, jejich synchronizace je aktuálně možná s Google Tasks, ale do budoucna se plánuje sdílení s dalšími službami jako Remember the Milk, Springpad, Task List nebo třeba s Outlookem.

Po spuštění

Po krátkém tutorialu si na úvod můžete zvolit, v jaké barvě chcete aplikaci mít. Ve výchozím nastavení se úkoly řadí podle data, ale v nastavení je možné zvolit řazení podle složek nebo priority.

Vytvoření úkolu

Při psaní úkolů se aplikace snaží uhodnout, co byste tak asi chtěli napsat. Umí prohledávat kontakty v telefonu nebo nabízí seznam lidí, které např. sledujete na Twitteru. Po vybrání jména se zobrazí předdefinované možnosti, z nichž si stačí už jen vybrat, nebo si název úkolu můžete ještě před uložením upravit podle sebe.

Pokud jste si vybrali jeden ze čtyř předdefinovaných úkolů, tak se na stejném řádku po uložení objeví ikona, která tuto činnost znázorňuje. Já jsem zvolil např. hovor, kdy navíc dotykem na danou ikonu můžete dotyčné osobě hned zavolat (v případě zvolení SMS pošlete SMS apod).

Práce s úkoly

Vytvořený úkol je možné označit jako prioritní, umístit ho do složky, nastavit upozornění, přidat k němu další poznámky a také ho můžete sdílet. Navíc úkol, který teprve zapisujete, můžete ihned sdílet nebo k němu přidat upozornění, aniž byste ho museli ukládat. Po provedení dané akce se uloží automaticky.

Pokud víte, že v daný den nestíháte a chcete si úkol přeložit na jindy, podržíte na něm prst a snadno ho tak přesunete na jiný termín. Označit úkol jako splněný je také jednoduché – stačí přejet na daném úkolu prstem zleva doprava a je to. Všechny dokončené úkoly je poté možné smazat tak, že zatřesete telefonem. (Osobně to moc nedoporučuji, protože jestli jste šikovní jako já, tak vám telefon akorát vypadne z ruky). Úkoly se dají smazat i v menu aplikace nebo křížkem na konci řádku, což je jistější.

Jak už bylo zmíněno, aktuálně lze úkoly synchronizovat s Google Tasks. V přípravě je také webová verze Any.DO a doplněk pro prohlížeč Google Chrome.

Widgety

Widgety jsou nabízeny ve dvou velikostech a sice 3×3 a 1×4. Zde jsou zobrazeny aktuální úkoly pro dnešní den a pokud jsou splněny, dají se snadno označit jako dokončené. Jestli máte všechny povinnosti úspěšně za sebou, tak nezůstane widget prázdný, ale zobrazí se nějaká vtipná hláška, která vás pochválí jak jste skvělí a úžasní.

Závěr

Any.DO je sympatická to-do aplikace, která je jednoduchá, rychlá a elegantní. Funguje tak jak má a dá se na ni spolehnout. Navíc vás její vyzkoušení nebude stát ani korunu, protože je zadarmo.

Any.DO: To Do List | Task List
Any.DO
Verze1.2 (15. 12. 2011)
Velikost3,3 MB
2.2+

Zdarma


 

Komentáře

Luděk

Luděk

21.12.2011 7:04

Výborná záležitost, díky. Konečně něco graficky dobře zpracovaného a skutečně jednoduchého.

Fish

Fish

21.12.2011 7:39

Možná to je paranoia, ale nějak nevěřím aplikacím, které mohou šahat na moje účty … každopádně než google vydá nějaký vlastní Task produkt, tak se s tím asi budu muset smířit

Luděk

Luděk

21.12.2011 8:08

To Fish: Synchronizace a následné povolení se zapíná až v samotném programu, takže pokud nebudeš chtít, aby se aplikace na tvůj účet dostala, tak se nedostane.

Mishack

Mishack

21.12.2011 8:14

Vypada to pekne, ale fakt se mi nelibi permissions – takze sorry.

eQui

eQui

21.12.2011 8:41

Zatím nejlepší aplikace pro správu Google Tasks. Jediné, co bych vytknul, jsou widgety pouze ve světlé variantě.

Pitel

Pitel

21.12.2011 9:11

Vypada to pekne, ale stejne zustanu u Remember the Milk.

DallasCZ

DallasCZ

21.12.2011 9:33

jsem zatím nadmíru spokojen s Gtasks.Jednoduchý,přehledný a hlavně průhledný.:-)

Dolňajs

Dolňajs

21.12.2011 10:09

Já používám Taskos, ale Any.DO jsem před týdnem instaloval přítelkyni a zvažuji, že ho taky vyzkousím.

eQui

eQui

21.12.2011 10:42

GTasks by mi také vyhovovaly, ale měl jsem velké problémy se synchronizací. Zdvojovaly se mi úkoly a listy. Nevím, třeba to už vyřešili, ale teď jsem spokojeným uživatelem Any.DO

arcadio

arcadio

21.12.2011 11:19

Odzkoušel jsem plno ToDo aplikací. Největší problém všech je složitost zadávání úkolů. AnyDo je v tomhle naprosto odladěná, někdo prostě přemejšlel. Grafika je taky super (oproti jiným App z roku raz dva). Podpora Task listu v Google Calendar mě velmi překvapila. Tahle App nemá chybu.

… nevěřím aplikacím, které mohou šahat na moje účty ….
Podívej se na google maps jaký mají povolení a taky si všimni, že když zaškrtáváš určování pozice pomocí GSM vysílačů, tak tě google uvědomu, že bude tvou polohu sledovat, tzn. i ukládat a ví o tobě všechno …. blbý google maps, který se nedají ani vypnout. Googlu bych důvěřoval úplně nejmíň.
Navíc jedna z mála aplikací, kde máš napsáno k čemu potřebuje různý oprávnění.
http://www.any.do/faq
(dole na stránce v tabulce)

Jiří

Jiří

21.12.2011 11:47

a přišel někdo na to, jak se maže zadaný úkol? :-)

zoro33

zoro33

21.12.2011 12:29

ja som neprisiel napr. na to, ako zobrazit len urcity adresar (task list), nepaci sa mi to ked je vsetko pokope (zoradovanie to riesi len ciastocne) – vyriesil to niekto?

S55

S55

21.12.2011 23:01

OT. Požadavky jiné aplikace:
Řízení hardwaru
pořizování fotografií a videí
Umožňuje aplikaci pořizovat fotografie a videa pomocí fotoaparátu. To dovoluje aplikaci kdykoli získat snímky toho, na co je zrovna fotoaparát namířen.
Síťová komunikace
plný přístup k internetu
Umožňuje aplikaci vytvořit síťové sokety.
Telefonní hovory
čtení stavu a identity telefonu
Umožňuje aplikaci získat přístup k telefonním funkcím zařízení. Aplikace s tímto oprávněním mohou určit telefonní a sériové číslo tohoto telefonu, zda zrovna probíhá hovor, volané telefonní číslo a podobně.
Úložiště
upravit/smazat obsah úložiště USB upravit/smazat obsah karty SD
Umožňuje aplikaci zapisovat do úložiště USB. Umožňuje aplikaci zapisovat na kartu SD.
Systémové nástroje
zabránění přechodu zařízení do režimu spánku
Umožňuje aplikaci zabránit přechodu zařízení do režimu spánku.
Ano, uhádli jste. Jde o svítilnu (tedy SW, co ji udělá z diody blesku).

S55

S55

21.12.2011 23:04

A teď k věci. Sice je mi jasný rozdíl mezi to-do a kalendářem, resp. typy položek, ale úplně jasné mi není, proč i pro úkoly nepoužívat kalendář.

adamec

adamec

22.12.2011 9:52

Vyskusal som a zatial spokojnost. Vizualne jedna z najlepsich aplikacii. Pripomina mi WP7.

Task sa oznacuje ako spraveny tak, ze sa preciarkne prstom zlava doprava (a opacne sa “odciarkne”). A potom sa da uz aj vyamzat.

RSS (komentáře k článku)