Xiaomi uvedlo vysavač Mijia 2C Robot Vacuum Cleaner. Potěší nejen příjemnou cenou

vysavač Mijia 2C Robot Vacuum Cleaner

Čínská společnost Xiaomi uvedla na domácím trhu nový chytrý robotický vysavač z rodiny produktů Mijia. Model 2C cenou i parametry zapadá mimo jiné mezi varianty 1C a 2 Pro+, které jsou aktuálně dostupné i na českém trhu. Robotický pomocník nabídne například sací výkon 2700 Pa, kapacitu baterie 3200 mAh, šestiramenné štětce, kartáč s 0.1mm vlákny nebo 250ml nádržku na vodu. Všechny tyto vlastnosti jsou lepší než u předchůdce 1C. Přesto se začíná vysavač Mijia 2C Robot Vacuum Cleaner od Xiaomi prodávat za totožnou cenu.

Mezi další vylepšení oproti modelu z roku 2019 patří třeba i pokročilá editace místností v aplikaci nebo možnost přímého ovládání z mobilu. K dispozici je také hlasové ovládání, ale momentálně je potvrzeno pouze tamní XiaoAI.

Startovací čínská cena je 1299 yuanů (cca 4300 Kč), což je, jak jsme zmínili, i tehdejší hodnota modelu 1C. Standardní cena má pak být 1499 yuanů (cca 5000 Kč). Uvidíme, jak budou částky vypadat na ostatních trzích včetně českého. Xiaomi vysavač Mijia 2C Robot Vacuum Cleaner se v tuto chvíli prodává na serveru Jingdong, ale 1. června by měl vyrazit do dalších e-shopů.

Které robotické vysavače jste už vyzkoušeli?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)