Známe datum vydání fitness náramku Xiaomi Mi Band 4 (+video ukázka)

krokoměr Xiaomi Mi Band 4

Chytré náramky od Xiaomi patří mezi uživateli bezesporu k nejoblíbenějším, a u nového modelu Mi Band 4 tomu nejspíš nebude jinak. Oproti předchůdcům nabízí řadu zlepšení, k těm hlavním patří nahrazení monochromatického OLED displeje barevným nebo větší baterie. O přesném datu vydání Xiaomi Mi Band 4 informoval čínský výrobce přes stránky CNMO a sociální síť Weibo (jedna z největších v Číně), kde ukázal kromě náhledu i dvojici čísel.

Xiaomi Hey+ Review – Mi Band 4?? 😱😱

Xiaomi Hey+ Review - Mi Band 4?? 😱😱

S jakou výbavou můžeme u Mi Band 4 počítat?

Spolu se sdílením fotky se potvrdila i řada spekulací, včetně již zmíněného displeje a větší baterie. Ta bude mít právě kvůli náročnějšímu displeji 135 mAh namísto 110. Jak dlouho vydrží? Pokud budeme vycházet z náramku Xiaomi Mi Band 3, který vydržel v provozu až 20 dní na jedno nabití, dostaneme se na zhruba stejné číslo. I když se objevují spekulace, že získá přibližně 5 dní navíc.

Z hlediska designu to velká změna nebude, pravděpodobně ale přibude podpora technologie bluetooth 5.0. Ocenili bychom, kdyby Xiaomi zprovoznilo platby prostřednictvím MiPay via NFC, které zatím fungují jenom v domácí Čínské lidové republice a v Indii. Ale logicky nejsme tak velký trh… Chybět nebude ani vodotěsnost podložená certifikací IP67, tedy ponor do jednoho metru na 30 minut; zároveň se ale udává, že vydrží tlak až do hloubky 50 metrů.

Xiaomi Mi Band 4 - ukázka na Weibo

Datum vydání Xiaomi Mi Band 4 a odhadovaná cena

Na fotce níže můžete vidět mezi čínskými znaky číslice 6 a 11, což odkazuje na datum vydání 11. června (2019). To máme odteď necelý týden, takže jsou náramky doslova za rohem. Co se cenové politiky týče, některé zdroje hovoří pro Mi Band 4 o ceně mezi 700 a 900 Kč, to ale platí pro čínský trh. V Evropě – včetně České republiky – bychom měli zpočátku počítat s cenou kolem 1 500 Kč. Stejně tomu ostatně bylo i u starších verzí, jejichž cena postupně klesala.

Xiaomi Mi Band 4 - datum a cena

Koupili byste si Xiaomi Mi Band 4?

Zdroj: gsmarena.com, techradar.com, weibo.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)