Výřez v displeji je symbol sociálního statusu. Lidé jej chtějí, tvrdí LG

vyrez v displeji lg status symbolu pruzkum

Ať už se vám líbí nebo ne, tak výřez v displeji se stal trendem první poloviny roku 2018. Začalo to minulý rok u Essential Phone a iPhone X a od tohoto roku se přidávají další a další velké společnosti jako je Huawei, ASUS, Oppo, Vivo a naposledy LG. A právě zástupci korejské společnosti nyní zveřejnili, proč se rozhodli do LG G7 ThinQ dát také výřez.

Výřez v displeji lidé chtějí, říká LG

Podle vyjádření LG, se lidem výřez v displeji líbí a mají čísla, která to dokazují. Na začátku vývoje LG G7 ThinQ se ptali více než jednoho tisíce lidí v USA, Velké Británii, Itálii a Koreji, jak se jím líbí jednotlivé designy tehdy ještě chystaného telefonu.

Když se dostalo na možnost s výřezem, tak jen 30 % lidí řeklo, že se jím výřez nelíbí. Zbytek účastníků naznačil, že se jím líbí, nebo je jím to jedno. Shintae Hong z LG dodal, že někteří tento design nenáviděli, druhým přišel cool. Hodně záleží na osobních preferencích každého člověka.

telefon lg g7 thinq

Nakonec řekl, že Apple iPhone X byl také první dny po odhalení terčem posměchu právě za výřez. Nyní už ale lidem vůbec nevadí, což ukazují i prodeje, kdy se iPhone X prodává více než kterýkoliv jiný Apple iPhone. “Je zřejmé, že výřez neovlivňuje prodeje telefonu. Navíc může sloužit jako viditelný důkaz toho, že máte nejnovější model telefonu,” zakončil povídání Shintae Hong. Pro mnohé tak může být výřez v displeji symbol sociálního statusu.

Právě výsledky průzkumu byly rozhodujícím faktorem, proč se korejská společnost rozhodla použít výřez. Do budoucna doufají, že nabídnou telefony s bezrámečkovým designem po všech stranách. Momentálně to ale nedovoluje technologie.

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

1.0
  • Displej 6.1", IPS LCD, 1440 x 3120 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 845
  • RAM 4 GB RAMGB
  • Fotoaparát 2x 16 MP
  • Baterie Non-removable Li-Po 3000 mAh battery mAh
  • Cena 21 690 kč

Souhlasíte s průzkumem LG? Vadí vám výřez v displeji, nebo vám přijde v pořádku?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)