Rabování: Z obchodu na Manhattanu zmizely DJI drony za stovky tisíc

vyrabovani-dronu-dji-na-manhattanu

Zabití afroameričana George Floyda a následné nepokoje, které plní zprávy a noviny po celém světě, mají v mnoha ohledech ničivé následky. Samotnou podstatu celé kauzy rozebírat nebudeme, od toho náš magazín není. Do našeho spektra ale určitě spadají zprávy o obchodech s chytrou elektronikou, které jsou terčem aktuálního rabování. Ukradeného zboží je už teď pochopitelně neskutečné množství, málokdy se ale objeví nějaké konkrétní číslo. V případě celosvětově nejpopulárnější značky dronů jsme se ho ale dočkali. Prodejna firmy DJI na newyorském Manhattanu prý po vyrabování postrádá šest dronů a další příslušenství v celkové hodnotě 16 tisíc dolarů. Tedy přibližně 375 tisíc korun.

vyrabování dronů DJI NY policejní snímky

Prodejna je s největší pravděpodobností velmi dobře pojištěná, ale i tak se newyorská policie obrátila na občany se záznamem a prosbou o pomoc při identifikaci zlodějů. Šlo o pět mužů, kteří mají na svědomí například vyrabování DJI dronů Inspire 1, Inspire 2 či Phantom 4. K tomu ukořistili i brýle nebo kamerové gimbaly. Nedávné zprávy hovořily například i o krádežích iPhonů. Ty jsou u zlodějů pochopitelně velmi oblíbené. U nich prý nebude těžké následné dohledání, v případě dronů to ale nepůjde.

Myslíte, že má policie šanci pachatele najít?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)