TOPlist

Jak vypálit AMOLED displej? Hrajte PUBG Mobile a Pokémon Go!

Vypalování AMOLED displejů
  • U starších mobilních telefonů nebylo vypálení AMOLED displeje ničím výjimečným
  • Současné moderní přístroje jsou na tom výrazně lépe, k problémům dochází minimálně
  • Pokud chcete dát zabrat svému displeji, hrajte dlouhodobě Pokémon Go nebo PUBG Mobile

O vypalování AMOLED displejů nemá smysl psát dlouhé články, v minulosti tento problém existoval a nebylo nic příjemného mít na displeji vypálené obrazce. Výrobci ale našli řadu cest, jak displejům ulevit. Například při použití funkce Always-On Display se zobrazované informace občas o nějaký ten pixel posunou.

Ačkoliv lidské oko změnu prakticky není schopné zachytit, z pohledu vypalování displeje je posunutí obrazu vítanou cestou, jak displeji ulevit. Ostatně jako uživatelé máte hned několik možností, jak vypalování zabránit. Třeba nenechat displej neustále svítit na maximum, pomoci může ovládání pomocí gest (aby navigační tlačítka nemusela být zobrazena).

Pokud ale chcete naopak dát svému displeji pořádně zabrat, dlouhodobě hrajte hry jako Pokémon Go nebo třeba PUBG Mobile. Na displeji se vám po delší době objeví trvale zobrazený Pokéball nebo siluety zbraní a ovládacích prvků. Jak takové vypálení AMOLED displeje vypadá se můžete podívat na fotografiích. Aby ale došlo k takto výrazné degradaci displeje, je potřeba hraní her věnovat spoustu času.

Vypalování AMOLED displejů můžete snadno zabránit!

V současnosti už prakticky nehraji ani jednu ze zmíněných her, v minulosti jsem ale u PUBG Mobile trávil klidně několik hodin denně. A pokud chodíte na procházky a máte Pokémony zapnuté v kapse, displej to rovněž pocítí. Po pár letech hraní na Huawei Mate 20 Pro na tom můj displej není moc dobře.

Odyssey OLED G9: Get ready for the next era of OLED I Samsung

Odyssey OLED G9: Get ready for the next era of OLED I Samsung

Při běžném používání se ale podobných problémů už dnes nemusí obávat nemusíte. Technologie jsou opět o kousek dál, vhodným zacházením navíc můžete životnost displeje výrazně prodloužit, jak jsme zmínil. Telefon bez AMOLED displeje už bych nechtěl, krásné podání barev se nedá srovnat se staršími displeji, navíc černá je skutečně černá. Uvidíme, jestli nás například v tomto desetiletí čeká nějaký výraznější posun ve světě technologií displejů. Například Samsung určitě dříve nebo později nějaké eso z rukávy vytáhne, jeho novinky ze světa OLED technologií můžete omrknout na oficiálním webu.

Kolik času denně strávíte u hraní her?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)