Menu

Vylepšený GPS čip by se měl objevit v telefonech již příští rok

Od té doby, co se v telefonech používá GPS čip, tak se hodně změnila doprava z bodu A do bodu B. Například klasické papírové mapy se v dnešní době prodávají minimálně. Málokomu to asi vadí. A to hlavně když si stačí vzít do rukou telefon, zadat adresu a během chvilky vidíte cestu. I v dnešní době ale ještě GPS není bezchybná, ale už příští rok se můžeme těšit na značné vylepšení.

Společnost Broadcom oznámila nový GPS čip s přesností 30 cm

Doby méně přesné GPS mají být již brzy u konce. Důvodem je představení nového GPS čipu, který oznámila společnost Broadcom. Vylepší přesnost z dnešních průměrných pěti metrů na pouhých 30 centimetrů. Nejde ale o jediné vylepšení. GPS selhávají hlavně v zastavěných oblastech, to by s novým čipem mělo být minulostí. Poslední hlavní novinkou nového čipu je mnohem menší náročnost na baterii telefonu.

broadcom gps nove generace

Má trochu krkolomnější název BCM47755. Prozatím se ještě nevyrábí, ale první telefony s tímto čipem bychom měli vidět již příští rok. Dá se očekávat, že se nejprve dostane do nových vlajkových modelů a postupem času se začne objevovat ve střední třídě. Tento GPS čip je již od začátku tvořen přímo pro použití v telefonech.

Jste spokojeni s GPS v telefonech?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Soom85

Soom85 0

25.9.2017 19:15

Bude podporovat i Galilea..👍

landys

26.9.2017 9:16

Měl jsem za to, že přesnost GPS je záměrně omezena provozovatelem služby, takže jak to tedy je?
Existuje určitě vedle veřejné nepřesné či výškově omezené (free) GPS služby i komerční a vojenská.

Skopek1

skopek1 3

26.9.2017 11:15

Tuto záměrnou odchylku nechal vypnout už Bill Clinton…

bkf1

26.9.2017 13:19

No takhle… první a zatím poslední PŘESNOU GPSku jsem měl ve svém prvním smartphone Mio A701, tam TomTom ukazoval někdy snad s přesností na metr… od té doby OBROVSKÉ zklamání ať jsem měl Samsung S11 S2, S4 Mini i teď S7 a to platilo i když jsem testoval GPS s jinými telefony… možná jsem moc náročný :)

maxipes

26.9.2017 16:58

Pro běžné vyžití mi přijde přesnost 4m naprosto v pohodě. Už proto, že ani většina map není o moc přesnější. Využití by možná bylo např. u sporotovních aplikací, jinak mě nic moc nenapadá.

Taky bych rád věděl, jak to vyřešili. Pokud vím, přesnost 4m je daná GPS jako takovým. Přesnější být GPS umí, ale je to jen pro účely armády. Geodeti mají také přesnější GPS, ale tam je to řešeno dopočítáváním na bázi využití referenčního vysílače s přesnou polohou přímo na povrchu, což asi nebude tenhle případ.

Radeg

radeg 21

26.9.2017 17:39

@Soom85:
Jezdí diesel na benzín?
Podporuje snad benzínový motor naftu?
Tak proč by měl GPS čip podporovat jiné technologie?

Trent

trent -1

26.9.2017 18:02

Radeq: zbytečně slovíčkaříš. Dnes se obecně bere “gpeska”, jako přístroj/čip, který je schopen určit svou polohu na zemi. Bez ohledu na to, jestli “čte” signál z amerických, ruských, čínských, nebo třeba evropských satelitů. V práci používám profi přístroje s přesností na do 3cm a také neříkám, že si beru glonass. Prostě beru džípíesku.

Soom85

Soom85 0

28.9.2017 11:26

Trent: 👍
Radeg: Nebyla to otazka, bylo to upresneni.. Jsme v Evrope a Galileo bude evropska sit, takze plus..

RSS (komentáře k článku)