Volkswagen Service: chytrá aplikace (nejen) pro majitele vozů VW

vw_ico

Automobilka Volkswagen nabízí českým zákazníkům praktickou aplikaci Volkswagen Service Czech Rep pro Android s nabídkou celé řady služeb týkajících se provozu a údržby vozidel s logem VW. Místo toho, abychom se probírali tiskovou zprávou, jsme se na program detailně podívali.

Volkswagen Service: užitečná aplikace (nejen) pro majitele vozů VW Volkswagen Service: užitečná aplikace (nejen) pro majitele vozů VW

15 MB velký instalační balíček měl ve čtvrtek 24. října něco přes padesát stažení a jeho známka v Obchodě Play byla 4,5. Volkswagen Service Czech Rep lze instalovat na zařízení s Androidem 2.2 a novějším. Po spuštění je nutné souhlasit s podmínkami, pak se již dostanete do prostředí aplikace, skládajícího se ze sedmi ikonek.

Volkswagen Service: úvodní animace Volkswagen Service: úvodní animace

Volkswagen Service: souhlas s podmínkami Volkswagen Service: souhlas s podmínkami

Volkswagen Service: hlavní obrazovka Volkswagen Service: hlavní obrazovka

Parkování

Už se vám někdy stalo, že jste zaparkovali v cizím městě a návrat k “plechovému miláčkovi” se změnil v orientační běh, protože jste zapomněli, kde stojí? V Obchodě Play je poměrně dost aplikací, zaměřujících se právě na tuto problematiku. Fungují obvykle tak, že si uložíte pozici parkovacího místa a při návratu vám telefon ukáže vzdálenost a směr, kterým se máte vydat.

Volkswagen Service: sekce Parkování Volkswagen Service: sekce Parkování

Volkswagen Service: uložení místa Volkswagen Service: uložení místa

Volkswagen Service: přidání fotky a komentáře Volkswagen Service: přidání fotky a komentáře

Podobně to funguje i ve Volkswagen Service – poté, co se ujistíte, že poloha na mapě odpovídá realitě, stisknete tlačítko Zapamatovat pozici parkování. Zaparkované vozidlo si můžete vyfotit a uložit s poznámkou. V případě, že parkujete na místě s omezenou dobou stání, si navíc lze nastavit časovač, jenž vás upozorní 5, 10 nebo 15 minut předem, že je čas vrátit se k autu.

Volkswagen Service: nastavení časovače Volkswagen Service: nastavení časovače

Volkswagen Service: navigace k místu Volkswagen Service: navigace k místu

Volkswagen Service: smazání místa Volkswagen Service: smazání místa

K návratu využijete navigaci (například tu, která je součástí Map Google), která vás dovede zpět na uloženou pozici.

Asistenční služba

V případě nehody nebo poruchy vám bude užitečná tato sekce. U nehody můžete vytočit tísňovou linku, kontaktovat asistenční službu, včetně možnosti odeslání polohy, nebo vytvořit protokol o nehodě (nejedná se ale o jednotný evropský formulář). Protokol lze uložit jako PDF a například odeslat e-mailem. Jeho výhodu vidíme hlavně v tom, že při zaznamenání nehody díky poměrně detailnímu postupu na nic nezapomenete.

Volkswagen Service: sekce Asistenční služba Volkswagen Service: sekce Asistenční služba

Pokud zůstanete stát s porouchaným vozem, lze odeslat všechny nezbytné údaje, na základě kterých s vámi pracovník Volkswagen Assistance Česká republika naváže kontakt a postará se o další nezbytné kroky.

Na cestě

V této sekci naleznete dvě nabídky:

  • Cesta – jednoduché zaznamenání projížděné trasy v mapových podkladech s možností přidávání fotografií, zvukových a textových poznámek.
  • Překladač – spíše bychom tuto sekci nazvali jako “kapesní slovníček”, který obsahuje překlady vybraných termínů z automobilové oblasti do angličtiny, arabštiny, čínštiny, francouzštiny, holandštiny, italštiny, maďarštiny, němčiny, norštiny, řečtiny, španělštiny a turečtiny.

Volkswagen Service: slovníček Volkswagen Service: slovníček

Volkswagen Service: slovníček Volkswagen Service: slovníček

Tipy a nabídky

Tuto část aplikace bychom označili jako “edukačně – propagační”. Dozvíte se zde, proč byste měli používat originální náhradní díly, servisovat klimatizaci a jezdit na technické prohlídky. Nějakou vysloveně přidanou hodnotu jsme tady nenašli.

Volkswagen Service: Tipy a nabídky Volkswagen Service: Tipy a nabídky

Volkswagen Service: Tipy a nabídky Volkswagen Service: Tipy a nabídky

Volkswagen Service: Tipy a nabídky Volkswagen Service: Tipy a nabídky

Palubní kontrolky

Rozsvítila se vám na palubní desce některá z mnoha kontrolek? Pokud jste si nebyli jisti jejím významem, museli jste až dosud hledat manuál k vozidlu. S tím je ale konec, protože to jde jednodušeji – s programem Volkswagen Service Czech Rep si vyhledáte kontrolku v seznamu a dozvíte se nejen co znamená, ale také základní pokyny pro vyřešení situace.

Volkswagen Service: Palubní kontrolky Volkswagen Service: Palubní kontrolky

Volkswagen Service: Palubní kontrolky Volkswagen Service: Palubní kontrolky

Volkswagen Service: Palubní kontrolky Volkswagen Service: Palubní kontrolky

Výhodou je, že používané kontrolky jsou shodné ve všech koncernových vozidlech, takže vám aplikace pomůže i v případě, že řídíte auta značek Škoda, Audi či Seat (v 90 % případů to platí i pro vozidla jiných výrobců).

Moje vozidlo

V této sekci můžete zadat své osobní údaje a informace o vašem automobilu. Data poslouží v případě, že budete kontaktovat asistenční službu – v takovém okamžiku jistě oceníte, že je nemusíte pracně vyplňovat.

Volkswagen Service: Moje vozidlo Volkswagen Service: Moje vozidlo

Volkswagen Service: Moje vozidlo Volkswagen Service: Moje vozidlo

Volkswagen Service: Moje vozidlo Volkswagen Service: Moje vozidlo

Servis

Z této sekce můžete telefonem či e-mailem kontaktovat infolinku VW a vyhledat dealera s možností telefonického kontaktu, přidání do adresáře, naplánování trasy a sdílení.

Nechybí ani informace o poskytovaných servisních službách.

Volkswagen Service: informace o servisních službách Volkswagen Service: informace o servisních službách

Volkswagen Service: informace o servisních službách Volkswagen Service: informace o servisních službách

Volkswagen Service: informace o servisních službách Volkswagen Service: informace o servisních službách

Resumé

Aplikace nabízí celou řadu funkcí, které využije každý řidič – máme na mysli například vyhledání zaparkovaného auta, seznam palubních kontrolek či průvodce zaznamenáním nehody (zde bychom ale ocenili vygenerování jednotného evropského formuláře).

Pro majitele “přibližovadel” značky VW je nespornou přidanou hodnotou možnost rychlého kontaktování asistenční služby s volitelným odesláním informací o vás, o vozidle a aktuální poloze. Věříme, že Volkswagen Service Czech Rep bude v takových případech užitečným pomocníkem. Volkswagen slibuje, že bude svou aplikaci aktualizovat dvakrát ročně.

Líbilo by se nám, kdyby podobné aplikace byly dostupné i pro další značky aut, případně kdyby existoval univerzální program, který by na základě zadaných údajů kontaktoval příslušné infolinky a asistenční služby.

The app was not found in the store. :-(

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)