Xiaomi nabízí milý, malý a voděodolný Bluetooth reproduktor za pár stovek

voděodolný bezdrátový reproduktor Xiaomi

Čínská firma Xiaomi na začátku roku představila novou zmenšenou verzi svého staršího bezdrátového reproduktoru pro venkovní použití. Menší, ale stejně šikovný “Outdoor Bluetooth Speaker mini” nabízí velmi praktické funkce za poměrně rozumnou cenu. Na úvod určitě stojí za zmínku, že je nový bezdrátový reproduktor Xiaomi, stejně jako jeho větší sourozenec, voděodolný. Certifikace IP55 zaručuje i dobrou odolnost proti prachu a špíně, takže je novinka skutečně vybavená i do exteriérů. Tomu napovídají i další parametry v čele s podporou úsporného Bluetooth 5.0 a dosahem až deset metrů.

Po svém starším bráchovi zdědil tento zmenšený Xiaomi reproduktor i jednu další praktickou funkci. Umí se s ostatními kolegy spárovat tak, aby docílil stereo zvuku. Sám má totiž ve svém těle jen jeden reproduktor. Nenechte se ale mýlit, i samotný se přes svou velikost prý dokáže postarat o kvalitní a hlasitý poslech. Když už jsme u velikosti, nově představený voděodolný bezdrátový reproduktor Xiaomi má průměr jen 86 milimetrů a na výšku nemá ani 50 milimetrů. Jeho váha je 185 gramů. Takového prcka můžete klidně strčit i do kapsy.

Nabíjí se přes USB-C a jeho baterie má kapacitu 2 000 mAh. Při šedesátiprocentní hlasitosti vydrží hrát deset hodin. Na závěr určitě nesmíme zapomenout na cenu. Například na AliExpressu je teď cena kolem dvacet dolarů, což je ani ne 500 Kč. Dokážeme si představit, že by mohl nový venkovní Xiaomi reproduktor sloužit nejen na výletech, ale třeba i na zahrádce v altánu či u grilu. Pro lepší poslech i v páru se stereo zvukem.

Plánujete pořídit bezdrátový reproduktor?

Zdroj: xtoday

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)