TOPlist

Vodafone rozšířil 5G v Česku do dalších oblastí. Je tam i ta vaše?

rozšíření Vodafone 5G jaro 2021

Český operátor Vodafone, který má momentálně největší pokrytí mobilním 5G signálem v ČR, v posledních týdnech znovu rozšířil seznam připojených míst. Z pěti měst, kde operátor spustil 5G pokrytí k 1. říjnu 2020, se aktuálně signál rozšířil už do více než 130 měst i menších obcí. Dříve šlo o Prahu, Brno, Karlovy Vary, Ústí nad Labem a Jeseník. Signál pokrývá více než pětinu celé české populace, je dostupný pro zhruba 2 miliony obyvatel. A jaro 2021 bude u Vodafone (stejně jako i u ostatních operátorů) samozřejmě ve znamení dalších rozšíření 5G v ČR.

Vodafone 5G logo

A kde už tedy tento signál nově „najdete“? Jde například o Aš, Český Těšín, Liberec, České Budějovice, Český Krumlov, Havlíčkův Brod, Vrchlabí, Kladno nebo Rokycany. Přesné lokace si můžete prohlédnout na webu operátora. Aktuálního stavu se podařilo docílit díky navýšení počtu vysílačů, které Vodafone novou technologií osadil. Zatímco v říjnu šlo o zhruba 80 základnových stanic, aktuálně už jde o více než 700 vysílačů. Další zlepšení v cestě za digitalizací Česka přinese přelom března a dubna 2021, kdy se vypnutím starší sítě 3G uvolní frekvenční pásmo pro modernější systémy LTE a hlavně 5G. Jaro 2021 bude z hlediska dalšího rozšíření 5G sítí, a to nejen v podání Vodafone, velmi plodné.

Jak je na tom nyní váš region s 5G?

Zdroj: TZ Vodafone

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)