VLC bude mít nové rozhraní s navigační lištou

Nová betaverze přehrávače VLC přináší nové rozhraní

Multimediální přehrávač VLC je velice populární napříč všemi možnými platformami. Společnost VideoLAN nedávno uvolnila verzi 3.3.0 beta pro operační systém Android. Ta přináší do VLC nové rozhraní se spodní navigační lištou. Toto uživatelské rozhraní by podle ředitele společnosti mělo lépe zapadat do celého konceptu ovládání Androidu a umožní i ovládání gesty.

VLC for Android
VLC for Android

Vývojář VLC Nicolas Pomepuy na svém Twitteru sdílel další informace o nové verzi přehrávače. Uvádí zde, že přesun lišty dolů má za cíl snížit počet kliknutí při ovládání aplikace. Navíc se společnost VideoLAN snaží aby nové rozhraní působilo modernějších vzhledem. VLC se sice zbaví svých barevných ovládacích prvků, ale ponechá si oranžovou barvu, aby zachovalo identitu značky.

I přesto, že se vývojářský tým snaží o zobrazování obsahu v kartách, uživatelé mají možnost si zvolit mezi novým a starým rozvržením. Navíc teď bude možné skupiny pro případ, že by vám nestačilo automatické roztřídění do videokolekcí. Procházení síťových a lokálních souborů teď bude probíhat v jednom okně. Aby nové rozhraní VLC vypadalo skutečně moderně bude tmavý režim ještě tmavší a ostré rohy budou zaoblené.

Líbí se vám nové rozhraní přehrávače VLC?

Zdroj: xda-developers.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)