Menu

Mi Mix 2: Takhle fotí a nahrává nová vlajková loď Xiaomi

Začíná naše mini série článků o telefonu Mi Mix 2. Tato nová vlajková loď Xiaomi se chce měřit s těmi nejlepšími. A jelikož jste si v komentářích přáli nejvíce na fotoaparát. Podíváme se, jak tento telefon s minimálními rámečky dokáže fotit.

Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 2 má vylepšený foťák z Mi6

Xiaomi se u tohoto modelu rozhodlo použít „pouze“ jeden fotoaparát, a to i když už mají na trhu i telefony s duálním fotoaparátem, jako třeba Xiaomi Mi6. Ale i přesto mají tyto telefony něco společného, používají totiž stejný čip Sony IMX386. Již z toho se dá zhruba odvodit kvalita fotografií, nicméně Xiaomi tvrdí, že fotoaparát byl vylepšen na jiných místech.

Fotoaparát má 12 MPx (velikost pixelu je 1,25 µm), nově má také čtyřosou optickou stabilizaci, světelnost je f/2,0. Blesk je duální. Na přední straně je pak v pravém dolním rohu 5 MPx selfie kamera. Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 2 dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení při 30 FPS a také třeba zpomalené video v 720p při 120 fps.

fotografovani s Xiaomi Mi Mix 2

telefon xiaomi mi mix 2

Xiaomi Mi Mix 2

1.0
  • Displej 5,99'', 1080 x 2160 pixelů, LCD, 403 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 6 GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3400 mAh
  • Cena od 9 195 Kč

Fotografie z Mi Mix 2

Při fotografování a natáčení videa jsme používali výhradně automatický režim a výchozí aplikaci, která je v telefonu předinstalovaná. To je kombinace, se kterou bude největší skupina lidi normálně operovat.

Videa z Xiaomi Mi Mix 2

Závěr

Ostrost fotografií je na velmi dobré úrovni, na krajích některých fotek můžeme vidět menší neostrost. Dále si také telefon moc dobře neporadil s fotografiemi, na kterých je text. Barvy spíše sklouzávají do teplejších odstínů, ale ne tak moc, jako to můžeme vidět u Samsung telefonů. Největší problém je ale u fotografiích za horších světelných podmínek a v noci.

Na fotografiích jde vidět značný šum a také efekt „vodových barev“. Podobně je to i u snímaného videa. Rychlost ostření je výborná. Na videích nás ale zlobilo nahrávání zvuku, jak můžete sami slyšet. V samostatné recenzi se pak na tento problém, je dost možné, že se jedná o chybu testovaného modelu či problém v MIUI 9, v telefonu totiž ještě běží beta verze.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnosti Beryko.cz.

Jak se vám líbí fotografie a video z telefonu Xiaomi Mi Mix 2?

 

Komentáře

Martin Fillo

18.9.2017 12:14

Ty vo.e… co to má být? Má Xiaomi Mi5 a přijde mi, že mi to fotí lépe. Ono samozřejmě jde taky o to co kdo fotí, jaký má cit pro focení atd… Taky dost záleží na počasí, jasný. Ale co doprčic má být za podivný zvuk v nahraných videích? Nějaký jakoby bublání nebo co.. Vím, mikrofon při natáčení přední kamerou je nic moc u Mi5, ale u zadního v pohodě. Ale tady i u zadního jde slyšet nějaký bublání nebo co to je. Jediný co musím uznat, že nedochází k věčnému hledání focusu. Tím vždycky rozpoznám videa natočený telefonem od Xiaomi, kdy se foťák snaží neustále přeostřovat.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

18.9.2017 13:30

Martine, vaše video nebylo dostupné, museli jsme komentář odstranit.

Obecně je to moc fajn telefon, rychlý dobře se používá, jediné co mu výrazně ubírá na kráse z toho co se nám podařilo zjistit je – malý jak u displeje, kvalita videa a fotek (za zhoršených světelných podmínek).

jav61

20.9.2017 0:31

Fotky a video mizérie. Prostě Xiaomi. Pořád světelné roky za špičkou a pořád to stejné omílání, že je to vada kusu nebo betaverzí systému. Není, resp. i kdyby bylo, nic se nezmění. Je fakt, že video aspoň každých pár vteřin nepřeostřuje, to už byl takový fail, že s tím něco udělali – po letech – ale zase přidali jiné bugy.

RSS (komentáře k článku)