Vivo XPlay 5 bude první telefon s 6 GB RAM, nabídne ale také Snapdragon 820

Vivo

Přibližně před čtvrt rokem jsme vás informovali, že společnost Samsung zahájila výrobu 12Gb LPDDR4 RAM modulů, které umožňují výrobu telefonů s až 6 GB RAM na palubě. Už v té době přitom sám výrobce tvrdil, že právě 6 GB RAM bude mít i jeho “příští vlajková loď”. Samsung Galaxy S7 již sice světlo světa spatřil, s 6 GB RAM však nepřišel. Namísto Samsungu Galaxy S7 se tak prvním telefonem s takto vysokou kapacitou operační paměti stává Vivo XPlay 5.

U nás sice není Vivo příliš známé, v domovské Číně a na dalších, zejména asijských, trzích však platí za ověřeného výrobce. Oproti celé řadě domácí konkurence si ale obvykle nechá za své produkty také adekvátně zaplatit. Nový model Vivo XPlay 5 má pak představovat vlajkovou loď této společnosti. Jeho odhalení se sice teprve chystá, samotný výrobce však již potvrdil, že v útrobách novinky se bude ukrývat výkonný chipset Qualcomm Snapdragon 820 podpořený právě 6 GB RAM.

Vivo Xplay 5

Nejrůznější úniky informací pak hovoří také o displeji s úhlopříčkou 6″ nebo 16MPx fotoaparátu. Telefonu by pak měla dodávat energii masivní baterie s kapacitou 4 300 mAh. Z tohoto číňana by se tak mohl vyklubat zdatný konkurent na MWC 2016 nově představených telefonů, jakými jsou například zmíněné Samsungy Galaxy S7 a S7 Edge, modulární LG G5 nebo podstatně menší, ale neméně dobře vybavené Sony Xperia X Performance. Na představení Vivo XPlay 5 si však budeme muset ještě pár dní počkat – konkrétně do 1. března letošního roku.

Jak jste na nové Vivo XPlay 5 zvědaví? Má podle vás vůbec smysl osazovat telefon 6 GB RAM?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)