Kompletní nabití telefonu za 13 minut. Vivo představilo 120W ultra rychlé nabíjení

ultra rychle nabijeni flashcharge 120w

Vivo ve svých prémiových telefonech používá 44W rychlé nabíjení, což už samo o sobě nabízí kompletní nabití zařízení s 4000 mAh baterií za 45 minut. Nyní ale čínská společnost představila ultra rychlé nabíjení s názvem 120W FlashCharge, se kterou se telefon o stejné kapacitě nabije za pouhých 13 minut. Tohle nabíjení je tak ještě o něco rychlejší než podobná technologie, kterou dříve v tomto roce představilo Xiaomi.

Výrobci se začínají zaměřovat na bleskurychlé nabíjení

Není to poprvé, kdy můžeme vidět takto rychlé nabíjení. Už dříve Xiaomi představilo vlastní 100W nabíjení telefonů, se kterým stačí 17 minut k nabití 4 000 mAh baterie. Novinka od Vivo je tak o několik minut rychlejší. Z nuly na 50 procent se telefon nabije za 5 minut, kompletně pak za 13 minut. K dispozici už je i krátké video, kde můžeme vidět, že během 14 sekund se telefon nabije o 2,38 procent.

ultra rychle nabijeni vivo

Podobně jako technologie od Xiaomi, i tohle nabíjení od Vivo je prozatím ve fázi testování a není jasné, kdy se objeví v telefonech určených na prodej. Další informace se však máme dozvědět již za pár dní na veletrhu MWC 2019 Šanghaj. Na stejném veletrhu společnost chystá i představení 5G telefonu.

Těšíte se na podobné ultra rychlé nabíjení?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)