Gmail v ohrožení? Vivaldi zavádí e-mail klienta či kalendář

Vivaldi Mail kalendář RSS čtečka

Autoři populárního webového prohlížeče Vivaldi, který je postavený na jádře Chromium, před několika desítkami hodin splnili svůj loňský slib a po několika měsících beta testování spustili vlastního e-mail klienta, kalendář a také RSS čtečku. Nové nástroje přitom mají potenciál ohrozit pozici právě nástrojů od Googlu či Microsoftu. Všechny tři služby jsou nově dostupné přímo v desktopové verzi prohlížeče v rámci balíčku Vivaldi Mail 1.0.

“Nyní můžete snadno surfovat po webu, vyměňovat si e-maily, odebírat informační kanály a spravovat seznamy úkolů, a to vše v pohodlí svého oblíbeného prohlížeče. Navíc můžete všechny své e-mailové účty kombinovat a snadno spravovat z jediného klienta – to vše zdarma. Objevte první verze nové aplikace Vivaldi Mail, Kalendář a Čtečka kanálů v nejnovějším prohlížeči Vivaldi, který je k dispozici na počítačích se systémy Windows, Mac a Linux,” lákají autoři projektu.

Vivaldi Mail 1.0 with Calendar and Feed Reader.

Vivaldi Mail 1.0 with Calendar and Feed Reader.

O mobilních verzích zatím nepadla řeč, ale můžeme doufat, že pokud by byl o nové nástroje zájem, na telefonní displeje by se mohly vydat také. A zatápět tam Gmailu a dalším. Pro zajímavost – samotný prohlížeč Vivaldi má v Obchodě Google Play stejné hodnocení jako Chrome.

Jaké webové e-mailové klienty už jste vyzkoušeli?

Zdroj: Vivaldi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)