Výrobce displejů pro Xiaomi telefony ukázal ohebný a rolovatelný displej

visionox ohebny displej

Společnost Visionox už je na trhu poměrně dlouhou dobu, v poslední době se však o něm mluví hlavně ve spojitosti s Xiaomi. Bylo potvrzeno, že vyrábí displeje pro telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro i nadcházející futuristický telefon Mi Mix Alpha. Nyní Visionox ukázal i další dva prototypy. Nejprve skládací mobil připomínající Motorola RAZR a také rolovatelný displej.

Visionox ukázal dva prototypy ohebných displejů

Prototypy byl ukázány během první konference výrobců displejů. Nejprve to byl ohebný telefon, který se otevírá podobně jako nedávno představený mobil Motorola Razr 2019. Nicméně verze od Visionox více připomíná klasický moderní smartphone. Displej je OLED a má velikost 6,47 palců.  Společnost navíc slibuje, že uprostřed, kde se displej ohýbá, nepůjde vidět žádná deformace displeje.

Prototipe smartphone clamshell Visionox

Prototipe smartphone clamshell Visionox

Druhým produktem je rolovatelný OLED displej, nicméně tato technologie je na rozdíl od ohebných telefonů ještě daleko. To se dá vidět i z toho, že jak Visionox, tak i třeba dříve LG, ukazují pouze rolovatelné displeje bez implementace telefonu. Problém je u těchto displejů prozatím i s podporou dotyku.

Visionox Rollable AMOLED Display Demonstration

Visionox Rollable AMOLED Display Demonstration

Jak se vám líbí prototypy Visionoxu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)