Virus Lucy je zpět a útočí na telefony s Androidem

Virus Lucy Android

Na naše zařízení už útočí ransomware delší dobu. V minulosti jsme se setkali s malwarem CryptoLocker, WannaCry  nebo Ryuk, které napáchaly nemalé škody. V září 2018 se na scéně objevil virus s názvem Black Rose Lucy, který napadal zařízení s operačním systémem Android. Nyní se vrací zpět jako ransomware, který umí převzít kontrolu nad zařízením, instalovat škodlivé aplikace a měnit soubory.

Virus Lucy se šíří pomocí sociálních sítí a maskuje se za neškodné aplikace pro přehrávání videa. Pokud si tento malware stáhnete tak získá kontrolu nad vašim zařízením a zašifruje vaše soubory. Potom spustí okno prohlížeče se zprávou, že ve vašem telefonu byl objeven nelegální obsah a vaše soubory proto byly zašifrovány. Tato zpráva se tváří, že ji americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). A vyzve uživatele k zaplacení “pokuty” ve výši 500 amerických dolarů.

Virus Lucy požaduje výkupné

 

Dále se v této vyděračské zprávě uvádí, že informace o uživateli byly nahrány do databáze FBI. Po zaplacení výkupného pak slibuje odemčení souborů. Pokud však požadovanou částku nezaplatíte do tří dnů, vyhrožuje virus Lucy jejím navýšením na trojnásobek. Aby vystrašení oběti bylo dokonalé, tak zpráva na konci uvádí, že v případě nezaplacení maříte soudní výkon a skončíte před soudem.

Stali jste se někdy objetí vydírání?

Zdroj: CheckPoint.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)