Google hříčka: Postavte si sochu Androidu 11 na zahradu či do obýváku

virtuální socha Android 11

Jak je u vydávání nové verze systému Android zvykem, Google kromě nových funkcí, vychytávek a oprav chystá i nějakou tu zábavu. Ani tentokrát nás nepřipravil například o sošku znázorňující nové vydání. I když Android 11 tentokrát oficiálně nemá žádné pojmenování po sladkostech a fyzické zpodobnění tedy představuje jen jedenáctku, je hned v několika ohledech zajímavé. Tak v prvé řadě tím, že Google podobiznu vydal ve formátu rozšířené reality (AR), takže si ji můžete přes telefon postavit třeba do obýváků nebo na zahradu. Virtuální socha znázorňující Android 11 na první pohled vypadá jako obyčejné číslo, ale ukrývá několik překvapení.

Na zadní straně je například seznam nových funkcí, které vylepšený systém přináší. Na boku je zase recept na pečení pochutiny jménem Red Velvet Cake. To je jméno, které bylo k Androidu 11 přiřazeno neoficiálně zaměstnanci Googlu. Evidentně si našli i originální prostor, jak na něj vtipně odkázat. Virtuální socha systému Android 11 je dostupná ze speciálního webu. Když ho otevřete z mobilu, který umí i pracovat s AR objekty, můžete si ji prohlédnout nejen na bílém pozadí, ale i ve vašem okolním prostředí. Je možné měnit její velikost a na různé strany ji můžete buď otočit, prsty, nebo ji klidně obejděte.

Kam zkusíte sochu postavit?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)