Menu

Nokia plánuje svou osobní asistentku. Bude se jmenovat Viki

I když Nokia telefony bude mít minimálně několik dalších let pod palcem společnost HMD Global, neznamená to, že nebudeme slýchat i o samotné firmě Nokia. Ta stále existuje a soustředí se na software a mobilní sítě. Dnes o sobě dala slyšet se svou Viki.

Nokia si podala ochrannou známku na Viki

Budoucnost podle mnohých patří umělé inteligenci. Osobní asistenti dnes mají nejen velcí hráči na poli technologií, ale i ti menší. Apple má Siri, Google má Assistant, Microsoft vytvořil Cortanu, Samsung koupil Bixbi a dokonce i takové Meizu má svého asistenta. Pozadu pak nechce být ani Nokia Solutions and Networks. Ta si v EU podala ochrannou známku na slovo Viki.

Nokia Viki

Do popisu Viki bylo napsáno následující: Software pro tvorbu a monitorování digitálního obsahu, který kombinuje všechny data do jednoho chatu a hlasového rozhraní.

Podle tohoto popisu je tedy jasné, o co se jedná. Otázkou je kdy a na jaké telefony asistentka od společnosti Nokia dorazí jako první. Existuje také možnost, že bude dostupná pro všechny Android telefony podobně jako například Z Launcher.

Využíváte osobní asistenty, nebo si myslíte, že se jedná jen o momentální trend v IT?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

WroNg

WroNg -1

z aplikace
10.1.2017 7:13

Takže nás nakonec zotročí roboti s nápisem NOKIA. VIKI (Virtuální Interaktivní Kinetická Inteligence).
– Já, Robot (2004)

Ehec

z aplikace
10.1.2017 8:23

Viki, ty máš ale péro..to víš :-D

Uni

uni -71

10.1.2017 10:35

Tak v soutěží “dělat Siri, ale ne Siri” dle mě dost překvapivě vyhrál MS, Cortana mi přijde jako jediné smysluplné alternativní jméno pro “Siri”.

Ehec

z aplikace
10.1.2017 11:18

uni: ty máš určitě MS telefon, že? :-D :-)

Craftmanek

10.1.2017 11:47

Vzhledem k počtu asistentu, které aktuálně existují se mi zamlouvá jen google assistent, který má velmi blízko k češtině nebo předchudce google now, který česky umí…

Uni

uni -71

10.1.2017 12:56

Ehec: To ne, ale Google Assistent, Viki, S-Voice a já nevím co opravdu nezní nijak atraktivně, Siri a Cortana jsou jinde (nebo aspoň původní, viz Viki). No ještě máme Alexu pravda….no to je spíše postava z nějaké cyberpunk hry:) A je otázka, jestli ti nebude do řeči nebude skákat Amazon Voice systém, když budeš hovořit s přáteli Alexandrem, Alexou apod.:)

Kulichoid

kulichoid 104

z aplikace
10.1.2017 16:53

Jednou se dočkáme, že každá značka mobilu, společnost, banka, obchoďák, webovky… budou mít vlastního asistenta. Ale vždy nejvíc uvěřím tomu, co si zařídím sám.

RSS (komentáře k článku)