Viber oznámil, že bude bojkotovat Facebook. Co je důvodem?

viber-bude-bojkotovat-facebook

Jeden z největších a nejpopulárnějších komunikátorů světa bude bojkotovat Facebook a všechny jeho související služby. Řeč je o nástroji Viber, který se postavit do řady organizací, které vyjadřují veřejný odpor k vedení globálně nejvyužívanější sociální sítě. “Společnost přeruší veškeré obchodní vztahy s Facebookem. Z aplikace bude odstraněn obsah z Facebooku, Facebook SDK a GIPHY. Rakuten Viber také ukončí veškeré kampaně na Facebooku a připojí se tak k rostoucímu hnutí #StopHateForProfit. To má za cíl bojkot technologického obra,” popisuje oficiální důvody tisková zpráva společnosti. Kritika míří v těchto dnech na sociální síť zejména kvůli tomu, že údajně nedostatečně eliminuje nenávistný obsah spojený s vraždou George Floyda a souvisejícími protesty a reakcemi. Viber bude bojkotovat Facebook ale i kvůli jiným věcem, které se nahromadily. Řeč je například o skandálu s Cambridge Analytica.

Viber-Facebook.jpg

“Facebook nadále ukazuje, že nerozumí své roli v dnešním světě. Od zneužití osobních dat, přes nedostatečnou bezpečnost komunikace, až po neschopnost přistoupit k potřebným krokům, které by ochránily veřejnost od nenávistné rétoriky, Facebook zašel moc daleko. Nejsme ten, kdo rozhoduje o pravdě. Ale to, že lidé trpí kvůli šíření nebezpečného obsahu, je skutečnost a společnosti k tomu musí zaujmout jasné stanovisko,” dodává šéf firmy Djamel Agaoua.

Viber - Safe Chats And Calls
Viber - Safe Chats And Calls

Viber bude bojkotovat Facebook s okamžitou platností. Kroky potřebné k odstranění veškerého obsahu budou podle očekávání dokončeny na počátku července 2020. Propagace nebo jakékoliv další útraty na Facebooku byly zastaveny s okamžitou platností.

Využívali jste některé části Facebooku na Viberu?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)