Vánoční dárky: Vybíráme telefon pro náročné

TOP

Vánoce se neúprosně blíží a s tím i čas na dárky pro sebe či své blízké. Nějaký ten kus elektroniky nalezne pod stromečkem téměř každý a mobilní telefony bývají velmi oblíbeným vánočním dárkem. Při pohledu na rozmanitý trh však není vůbec lehké vybrat ten správný. S tím vám nový seriál Vánoční dárky pomůže – dnes vybíráme mezi telefony, které patří na úplnou špičku ledovce, nabídnou nekompromisní výkon i výbavu a právem se označují jako TOP telefony. A které naše redakce doporučuje?

HTC One – letošní král Androidů (4 nominace)

Na pomyslné první místo v našem hodnocení vyšplhala vlajková loď tchajwanské společnosti HTC – model One. Tento smartphone se objevil v únoru letošního roku a strhl na sebe pozornost. Skvělý hardware v podobě Snapdragonu 600 a 2 GB RAM paměti byl samozřejmostí a přidaly se také další vychytávky – špičkové stereoreproduktory, infraport či nový fotoaparát. HTC bodovalo také – tradičně – ve zpracování a vzhledu. One přineslo kvalitní hliníkový kabátek, který se zároveň lišil svým vzhledem od konkurence. Výborný je též systém – pyšní se výbornou optimalizací a rychlostí, navíc je obohacen o rozhraní Sense.

HTC si vyzkoušelo další novinku – Ultrapixelový fotoaparát. Tato technologie umožňuje pořídit kvalitní fotografie i za horších světelných podmínek. Snímač sice disponuje “pouze” 4 MPx, ale to uživatele vůbec nemusí trápit. Fyzicky větší pixely se naopak zužitkují ve zmiňovaných fotografiích za horších světelných podmínek.

Menším nešvarem může být unibody konstrukce a absence paměťové karty – tyto dva body jsou TOP modelu od HTC nejvíce vyčítány.

HTC One nabídne skvělý hardware, výbavu, zpracování a velmi kvalitní reproduktory HTC One nabídne skvělý hardware, výbavu, zpracování a velmi kvalitní reproduktory

A kdo HTC One doporučuje?

 Jan Dolejš:

Vlajková loď od HTC sice nemá v těle nejvýkonnější hardware, ale i přesto jej dodnes považuji za nejlepší telefon současnosti. Proč? Protože je brilantně zpracován (hliníkové tělo), má originální design, kvalitní reproduktory a hlavně skvělý systém s propracovanou nadstavbou Sense. Někteří stále opakují, že jsou Sense omalovánky, které navíc zpomalují telefon. To platilo v dobách minulých (u Samsungu stále), Sense 5 je ale výborné. Ani po hardwarové stránce nezklame – 2 GB RAM paměť a čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 stále nabízí dostatek výkonu i pro hraní nejnáročnějších her. Mohou zaujmout také další barevné varianty (modrá a červená), ve kterých je One prostě sexy.

Ondřej Mika:

HTC One je krásný přístroji s výborným zvukem, který díky svému vysokému výkonu nemá problém s žádnou aplikací, a to ani s těmi nejnáročnějšími hrami. Fotoaparát HTC One fotí v šeru a tmě výrazně lépe než většina jeho konkurence.

Matěj Machytka:

Telefon sám přes čtyři měsíce vlastním. Za tu dobu jsem nenašel jedinou věc, která by mi na přístroji nějak podstatně vadila. Líbí se mi příkladné zpracování a design, krásný Full HD 4,7palcový displej, reproduktory umístěné na přední straně, dostatek výkonu i prostředí Sense. Jedinou slabší stránkou v porovnání s konkurencí je fotoaparát, tragédie to ale není. Přístroj bych doporučil každému, který si žádá High-end telefon, a chce, aby to na něm bylo vidět. Hliník je pro mě jasná volba.

Jan Dvořák:

Několik prestižních ocenění a i přes to, že je na trhu už skoro 9 měsíců a parametry začíná ztrácet, tak je to stále skvělý kousek. Osobně jsem používal – perfektní zpracování, stále jeden z nejjemnějších displejů, Boom Sound super a především uživatelské prostředí Sense 5 s funkcemi HTC Zoe Highlights je ve spojení s ultrapixelovým foťákem paráda.

Přístroj jsme pro vás detailně otestovali v samostatném článku HTC One – kovový vyzyvatel Samsungu Galaxy S4 [recenze].

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

LG G2 – návrat na výsluní (3 nominace)

Společnost LG se po několika předešlých modelech, které příliš nadšení nevzbudily (vyjma řady Nexus), vrací zpátky na výsluní. Může za to přístroj s označením G2, který byl představen v srpnu letošního roku a přinesl ten nejlepší hardware, který byl a stále je dostupný. Skvělý 5,2″ Full HD displej doplňuje velmi výkonný čtyřjádrový procesor Snapdragon 800, kterému sekunduje 2 GB RAM paměť. Velice dobře je na tom i fotoaparát, který pořizuje s největší pravděpodobností nejlepší fotky ze všech androidích telefonů.

Stejně jako u předchozího modelu bychom zde slot na paměťovou kartu hledali marně. Zatímco One se prodává s 32 GB pamětí, model G2 v České republice dokáže pojmout pouze 16 GB dat. A to může být trochu problém pro náročnější uživatele. Majitelé si musí zvykat také na netypické umístění ovládacích tlačítek, která se přesunula na samotná záda přístroje. Po několika dnech používání vám ale většina uživatelů potvrdí, že je to lepší než standardní umístění.

Cena je naopak nastavena velmi dobře – 13 tisíc za takto vybavený smartphone není vůbec špatné.

LG se modelem G2 vrací mezi elitu. A zaslouženě LG se modelem G2 vrací mezi elitu. A zaslouženě

A kdo LG G2 doporučuje?

Jiří Pernica:

Povedený nabušenec od LG, který vyniká nejen svojí hardwarovou výbavou, ale také designem. Pokud bych se rozhodoval, jaký TOP smartphone bych si v současné době pořídil, byl by to nejspíš tento kousek, přestože se softwarem společnosti LG nejsem příliš velký kamarád. Tento telefon jsem měl možnost v krátkosti otestovat a na první pohled na mě působil opravdu skvěle. Z dlouhodobějšího používání si telefon netroufám hodnotit, ale od toho je tady recenze. Kdyby mi ale původní software nevyhovoval, věřím, že z velké nabídky custom romek bych si určitě nějakou povedenou vybral. Původně jsem do svého tipu na TOP smartphone chtěl uvést Nexus 5. Nespatřuji ale tak velké rozdíly v porovnání s předchozí generací (Nexus 4), a proto u mě vítězí LG G2.

Karel Kilián:

Tento telefon jsem měl šanci poznat poměrně podrobně, neboť jsem ho měl asi týden na recenzi. Nabízí vynikající výkon čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 800 a 2 GB operační paměti za velmi dobrou cenu. K tomu disponuje velmi nadprůměrným fotoaparátem s optickou stabilizací, pěkným displejem, solidní výdrží baterie a netradičním provedením s tlačítky na zadní straně. Jedinou nevýhodou, která může být výjimečně překážkou, je nemožnost instalace paměťové karty. Osobně bych se nezlobil, kdybych ho našel pod stromečkem ;)

Radek Tesař pak vyjmenoval přednosti tohoto smartphonu, díky kterým jej zvolil.

Jediné tlačítko nestandardně uložené na zádech telefonu, kde je rychle k dosažení, buzení dvojklikem na displej, příznivá cena, dobrý hardware.

Přístroj jsme pro vás detailně otestovali v samostatném článku LG G2 (D802): Zdařilý návrat mezi šampióny (recenze).

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Google Nexus 5 – sázka na jistotu (2 nominace)

Nejnovější přírůstek rodiny Nexus je tu s námi jen krátce, ale po zásluze si na sebe strhl obrovskou pozornost. Nástupce legendárního modelu Nexus 4 vychází z přístroje LG G2, což s sebou nese skvělý hardware (čtyřjádrový Snapdragon 800, 2 GB RAM paměť), ale hlavní předností je softwarová podpora přímo od Googlu. Co to znamená? Že jako první dostanete novou verzi systému Android, který je navíc ve své “čisté verzi” a díky Googlu skvěle optimalizován. Samotný telefon je proto pekelně rychlý a prostředí velmi jednoduché, čisté. Zní to skvěle, že?

Zpracování se rovněž povedlo a nutno podotknout, že hardware LG prostě umí. Je jen škoda, že oproti modelu G2 jsme se dočkali několika kompromisů a hlavně pak fotoaparát je o poznání horší.

Nexus 5 se dělá v 16 i 32 GB variantě, do našich končin se dostal pouze model s menší pamětí. Cena je také docela vysoká – 11 490 Kč.

Nexus 5 si zamilujete díky čistému a skvěle optimalizovanému systému Nexus 5 si zamilujete díky čistému a skvěle optimalizovanému systému

A kdo Nexus 5 doporučuje?

Petr Mišák: 

Obsahuje vždy nejnovější verzi systému Android, která propůjčuje zařízení mnoho vylepšení. Díky soft touch povrchové úpravě je velice příjemný na omak a neváží mnoho. Keramická tlačítka a FullHD displej jsou příjemnou třešničkou na dortu. Neznám nikoho, kdo by ho pod stromečkem nechtěl. :)

David Mysliveček:

Telefon je velmi rychlý zejména díky přítomnosti čisté verze Androidu. Použitý materiál nepůsobí laciným dojmem, jako tomu je u přístrojů Samsung. Pokud ho nekupujete v České republice, je to pomalu krádež za tuto cenu.
Nedostatky vidím v menší kapacitě baterie, vystouplé čočce fotoaparátu a nepřítomnosti detailů, jako je například infračervený port pro ovládání televize. I přes to se jedná o zcela nejlepší řešení v tuto chvíli.

Přístroj jsme pro vás detailně otestovali v samostatném článku Recenze Nexus 5 – první přístroj s KitKatem.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Pokud jste si z našich tipů nevybrali, nezoufejte. Tipy na další kategorie telefonů, tablety a příslušenství přijdou vzápětí.

Který TOP smartphone se zamlouvá vám? Hlasujte v naší anketě!

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)