V Indii představen nový Android tablet za 400 Kč

20dollar1-450×337

Ano, čtete správně. 20$ ( cca 400 Kč) zaplatíte za tablet Ubislate 7ci se 7″ obrazovkou, který běží na 4.0 Ice Cream Sandwich. Překvapením je, že výrobce není žádný čínský gigant, ale tablet má na svědomí kanadská společnost Datawind, která se specializuje na nízkonákladová zařízení, ovšem nikdy nezaznamenala v USA či Evropě větší úspěchy, právě kvůli pomalým přenosům dat na svých zařízení. Společnost minimalizuje náklady výrobou vlastních LCD panelů v Montrealu, které mají desky plošných spojů z Číny.

Nízké náklady na výrobu však nejsou jediným důvodem, proč je tablet tak levný. Může za to i dohoda mezi Datawind a indickou vládou, která se dohodla na masové odběru těchto zařízení. Od Datawidnu jich koupí stovky miliónů za cenu 40$ a  bude je poté přeprodávat do škol za 20$. Vláda i školy si od toho slibují zcela nový přístup k výuce v Indii díky poskytnutí technologií, která v této zemi nejsou běžným lidem dostupná.

Verze pro indickou vládu bude vybavena pouze WiFi, kdežto verze ke komerčnímu zakoupení bude mít i slot na SIM kartu, tablet tedy bude moci být použit i jako mobilní telefon.

Nutno podotknout, že ohlasy zatím hovoří o velmi špatném zařízení co se rozlišení týče (480 x 800), dotykové obrazovky i výdrže baterie (2100 mAh). Na druhou stranu co čekat od zařízení za tuto cenu, jehož účel je především přinést internet do rukou stovek milionů indických školáků.

 

Suneet Tuli of Datawind demonstrates $20 tablet

Suneet Tuli of Datawind demonstrates $20 tablet

 

Zdroj: talkandroid.com, businessinsider.com, engadget.com

 

 

Jiří Opletal
O Autorovi - Jiří Opletal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)