TOPlist

„Username @x je naše, vyber si jiné,“ přečetl si původní majitel účtu na Twitteru

twitter x username uživatelské jméno @x

V posledních týdnech snad neuběhl den, aby se na sociální síti Twitter alias X, případně v jejím vedení, neudálo něco dost kontroverzního. Poslední pozoruhodnou aktualitou je, že provozovatelé sítě po radikální změně názvu a identity neméně radikálně sáhli po uživatelském jméně neboli username, které ji má zastupovat. Řeč je o identifikátoru @x, který byl i bez návaznosti na název sítě dost exkluzivním úlovkem. Roky ho využíval fotograf Gene X Hwang, jenže přišel o něj jako mávnutím kouzelného proutku. A to bez varování a pořádné kompenzace.

Provozovatelé Twitteru / X se s převzetím username vůbec nemazali. Prostě jej původnímu „majiteli“ vyfoukli a poslali mu e-mail, že si má vybrat jiné. Samozřejmě nějaké, které ještě nikdo nepoužívá, čímž se úplně ztrácí původní exkluzivita. Na oplátku si prý může kalifornský fotograf vybrat reklamní předměty s novou identitou X a navštívit sídlo společnosti.

twitter x username uživatelské jméno @x dopis

Mluví se o tom, že případný prodej tohoto uživatelského jména někomu jinému mohlo Hwangovi za jiných okolností na černém trhu přinést desítky tisíc dolarů. Ačkoli je tato aktivita v rozporu s pravidly sítě, dochází k ní. Tak či onak je jednání ze strany Twitteru / X dost nevybíravé. Gene X Hwang, jehož nové username má zatím formát @x12345678998765, používal uživatelské jméno @x od roku 2007. Od té doby nastřádal téměř 70 tisíc followerů.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak byste reagovali v pozici původního majitele?

Zdroj: BI

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)