Sandisk představil terabajtovou flashku s “klasickým” i USB-C konektorem

USB-C USB-A Sandisk 1 TB flash disk

Kapacita o velikosti jednoho terabajtu a přítomnost obou konektorů USB-A i USB-C. Samostatně nejsou tyto parametry u současných flash disků nic převratného, ale dohromady už tvoří světovou novinku (pokud jsme se špatně nedívali). Sandisk představil na konferenci CES 2020 přenosný flash disk, který disponuje jak oběma zmíněnými druhy konektorů USB-C i USB-A, tak maximální kapacitou 1 TB. Otevírá tak ještě více kapacitních možností pro snadný přenos souborů mezi různými druhy zařízení. A to v těle malé “flashky”.

Nový kus přenosné paměti je zpracovaný v těle z broušeného kovu. Rychlost čtení by měla být díky přítomnosti USB 3.1 až 150 MB za sekundu. Flash disk Sandisk o maximální kapacitě 1 TB a s  USB-C i USB-A konektory celkem příjemně překvapí i počáteční cenou. Dostupný je v níže uvedených variantách. Přidáváme k nim i přibližné ceny korunách (čistě bez DPH a cla). Předobjednávky už běží na webu Western Digital a prodávat by se mělo začít ještě v tomto kvartálu.

  • 32 GB – 10,99 $ / 250 Kč
  • 64 GB – 14,99 $ / 340 Kč
  • 128 GB – 24,99 $ / 565 Kč
  • 256 GB – 45,99 $ / 1 040 Kč
  • 512 GB – 89,99 $ / 2 040 Kč
  • 1 TB – 249,99 $ / 5 655 Kč

Dlouhé roky běžně používané rozhraní USB-A (klasický obdélník) v počítačích, televizích či tiskárnách a proti němu ve stejném těle moderní USB-C, které je čím dál častěji standardní výbavou telefonů, tabletů a dalších přenosných zařízení. Tato variabilita uživatelům dává v kombinaci s obrovskou paměťovou kapacitou do ruky velmi praktickou flash klíčenku. Pokud totiž váš telefon či tablet umožňuje čtení a zápis pomocí OTG, může pro vás nová “flashka” představovat obrovské možnosti bez nutnosti tahat se s kabely, redukcemi či externími disky. Můžete z telefonu například jednoduše vytáhnout pořízená videa a ušetřit si tím v něm třeba i místo na další. Ale to opravdu nemluvíme o ničem novém, podobné flash paměti s oběma druhy konektorů vyrábí i samotný Sandisk delší dobu. Teď se ale dostal až ke kapacitě jednoho terabajtu.

Využili byste možností tohoto flash disku?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)