Google dal vyhazov desítkám zaměstnanců. Způsobili úniky dat

úniky dat Google vyhazov

Asi není třeba moc připomínat, že byznys amerického giganta jménem Google je založený hlavně na využití pečlivě posbíraných dat. Pro někoho to může být hodně kontroverzní podnikání, nicméně v úplně stejné oblasti se pohybují další velcí hráči. Nejen před hackery, ale právě i před konkurenty musí firma dobře nasbírané informace chránit, což mnohdy stojí na zodpovědnosti jednotlivých zaměstnanců. A ti nejsou vždy důslední či poctiví, hlavně v tak obrovské korporaci. Dokazuje to i propuštění několika desítek zaměstnanců, za kterými stojí úmyslné úniky dat či jejich špatná ochrana za poslední tři roky.

V letech 2018 až 2020 prý Google propustil celkem 80 lidí, kteří byli přímo spojeni se zneužitím, únikem či jiným nepovoleným nakládáním s daty. V některých případech šlo o úmysl, jindy o nedbalost. Všechny provinilce ale čekal stejný osud – vyhazov. V roce 2018 šlo o 18 lidí, v roce 2019 o 26 a o rok později o dalších deset více. Informace pocházejí od člověka uvnitř firmy, který to prozradil redakci vice.com pod příslibem anonymity.

Přímo Google přesná čísla nepotvrdil, nicméně dodal, že k takovému propouštění skutečně dochází. To je asi naprosto logické a pochopitelné. Čísla ukazují na každoroční rostoucí tendenci takových případů, ale v porovnání s celkovým počtem lidí, kteří pro Google pracují (odhaduje se cca 150 tisíc), jde o velmi malý počet. Na to v reakci poukazuje i americká firma. Závěrem se hodí dodat, že podobné případy bezpochyby řeší i spousta dalších technologických gigantů.

Kolik služeb Googlu používáte?

Zdroj: phandroid, RB

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek